Önemli Eylül Ayının Üyesi: Syqex!

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,078
Bunu ben de düşünmüştüm, "1 kere aldı, bir daha yok" demek doğru değil.
Ama bir yerden sonra bu sistemin boş vakti olan 2-3 üye arasında döngüye girmesi söz konusu gibi.
Yani boş zamanı olan birkaç üye arasında mesaj yazma yarışına dönme ihtimali var gibi duruyor.
Bu durum diğer üyelerin de hevesini törpüleyebilir diye düşünüyorum. Çünkü X - Y - Z üyelerinin boş zamanı olduğu sürece, diğer üyelerin ödül kazanma ihtimalleri ortadan kalkmış gibi oluyor.

En azından şöyle bir şey yapılabilir diye düşünüyorum;
"X" üye ayın üyesi ödülünü kazandıktan sonra 1 veya 2 ay bekleme süresine girebilir.
Yani Ekim ayında ödül kazanan bir üye, bir sonraki ödülünü Aralık veya Ocak ayında elde edebilir.
Bu sayede forumda yardımcı olan diğer üyeler de Ayın Üyesi etkinliğine dahil olmuş olur.

Katılıyorum, buna bir şekil yapabiliriz. 4 ay üst üste ürün kazanan arkadaşımız diğer üyelere "yeter be kardeşim" diyerek rekabeti zıtlaştırabilir. Şimdiye kadar üst üste olmamış ama, olursa şekillendireceğiz :)

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Hayırlı olsun hocam, güle güle kullan :) . Bende 2 aydır 2. olarak ayı kapatıyorum :D .

AMBARGO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Fakat şöyle bir şeyde var. Ayın üyesi olmak için her konuya gerekli gereksiz çok yorum yapılıyor. Biraz forumu kirletiyor gibi aslında. Ama siz bunu düşünmüşsünüzdür tabi ki.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Fakat şöyle bir şeyde var. Ayın üyesi olmak için her konuya gerekli gereksiz çok yorum yapılıyor. Biraz forumu kirletiyor gibi aslında. Ama siz bunu düşünmüşsünüzdür tabi ki.
Gereksiz mesajlarım olduysa uyarırsanız sevinirim. Genelde bildiğim yada bilmiyorsam bile araştırdığım şeylere cevap verip yardımcı olmaya çalışıyorum.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Yani... Bu benim de inceden rahatsız olduğum bir olay.
Ben net bir şekilde çözüme kavuşturulmuş olan, veya zaten benim yapacağım önerilerin birden fazla üye tarafından yazıldığını gördüğümde o konulara mesaj yazmıyorum.
Ama bazı konularda konu içeriği okunmadan ezbere yazılmış yorumlar, veya kullanıcıya hitap etmeyen yanlış bilgilendirme/yönlendirmeler görebiliyorum. Bence üyelerin buna biraz daha dikkat etmesi gerekiyor.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Yani... Bu benim de inceden rahatsız olduğum bir olay.
Ben net bir şekilde çözüme kavuşturulmuş olan, veya zaten benim yapacağım önerilerin birden fazla üye tarafından yazıldığını gördüğümde o konulara mesaj yazmıyorum.
Ama bazı konularda konu içeriği okunmadan ezbere yazılmış yorumlar, veya kullanıcıya hitap etmeyen yanlış bilgilendirme/yönlendirmeler görebiliyorum. Bence üyelerin buna biraz daha dikkat etmesi gerekiyor.
Doğru cevap varsa yada katılıyorsak sadece beğenmek yeter gibi. Benimde yazdığım illaki olmuştur ama dediğiniz gibi bu doğru değil.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Doğru cevap varsa yada katılıyorsak sadece beğenmek yeter gibi. Benimde yazdığım illaki olmuştur ama dediğiniz gibi bu doğru değil.
Ya isteyenler yorum yazabilir, o çok dert değil. Doğru bilgi olduğu sürece çok sıkıntı olmuyor.
Ben kişisel olarak bir konuda 6 kişi "evet alınır" yazmışsa, kuyruğa girip 7. kişi olarak "evet alınır" yazmayı uygun görmüyorum, o yüzden yazmıyorum. :LOL: "ha üyeler çözmüş zaten" diyip çıkıyorum.
Ama bazen sadece konu başlığını okuyup yazılan yorumlar görüyorum.
Bu yorumların pek faydası olmuyor. Ben biraz buna karşıyım.

Misal; Üye yeterli bilgiye sahip değil ve M2 SSD almak istiyor, başlığa da bütçe 500 TL yazmış.
Akakçe'den 500 TL'ye 240GB'lık ortalama bir ürünün linkini bırakıp gitmeyi ben doğru bulmuyorum.
Çünkü üye zaten bilmiyor. Alacağı depolamayı ne için kullanacağı belli değil, 220 GB alan yeterli olacak mı belli değil, kullandığı sistemde boşta M2 slotu var mı belli değil. Hiç soru sormadan "bunu al" yazıp önerince, bilmeyen üyeler mağdur olabiliyor. Bu yüzden fazladan 2 mesaj atıp soru sormanın kimseye zararı olmaz. Ben bunu savunuyorum. :LOL:(y)

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Ya isteyenler yorum yazabilir, o çok dert değil. Doğru bilgi olduğu sürece çok sıkıntı olmuyor.
Ben kişisel olarak bir konuda 6 kişi "evet alınır" yazmışsa, kuyruğa girip 7. kişi olarak "evet alınır" yazmayı uygun görmüyorum, o yüzden yazmıyorum. :LOL: "ha üyeler çözmüş zaten" diyip çıkıyorum.
Ama bazen sadece konu başlığını okuyup yazılan yorumlar görüyorum.
Bu yorumların pek faydası olmuyor. Ben biraz buna karşıyım.

Misal; Üye yeterli bilgiye sahip değil ve M2 SSD almak istiyor, başlığa da bütçe 500 TL yazmış.
Akakçe'den 500 TL'ye 240GB'lık ortalama bir ürünün linkini bırakıp gitmeyi ben doğru bulmuyorum.
Çünkü üye zaten bilmiyor. Alacağı depolamayı ne için kullanacağı belli değil, 220 GB alan yeterli olacak mı belli değil, kullandığı sistemde boşta M2 slotu var mı belli değil. Hiç soru sormadan "bunu al" yazıp önerince, bilmeyen üyeler mağdur olabiliyor. Bu yüzden fazladan 2 mesaj atıp soru sormanın kimseye zararı olmaz. Ben bunu savunuyorum. :LOL:(y)
Bu durumun önüne geçilebileceğini sanmıyorum. Aynı şekilde bir öneri yapıldığında bile altına aynısını atanlar bile var. Sadece burada değil her yerde öyle.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
@OceanLaB Hocam ürün elime ulaştı , teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20221011_164819.jpg
    20221011_164819.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 25

mehmet alinin mee si

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
72
Ayin uyesi nasil seciliyor tam anlayamadim en cok mesaj atan mi yoksa en iyi cevap gibi bir sistem mi var

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Kullanacak mısın?
İncelemesini bekliyoruz bak. :LOL:
Bendeki işlemci zaten ısınmıyor bir de soğutucuyu çıkarıp bunu takmak uğraştırıcı olur , kasamın desteği olduğunu da sanmıyorum. Bilgisayara 2. Ram i alamamışken sıvı soğutma takmak gereksiz olur gibi. Hoşuma gider ama satsam daha çok işime yarar. Hediye gelmiş ürünü satmak da istemem ama durumumu düşününce daha mantıklı geliyor.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Bendeki işlemci zaten ısınmıyor bir de soğutucuyu çıkarıp bunu takmak uğraştırıcı olur , kasamın desteği olduğunu da sanmıyorum. Bilgisayara 2. Ram i alamamışken sıvı soğutma takmak gereksiz olur gibi. Hoşuma gider ama satsam daha çok işime yarar. Hediye gelmiş ürünü satmak da istemem ama durumumu düşününce daha mantıklı geliyor.
Köşede süs diye duracağına satmak daha mantıklı. Ram alırsın en azından.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri