GT301 Kasanın Üstüne 240mm Soğutma Takmak ?

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba Dostlar,

Youtube'da videolarda hep görüyorum 28mm kalınlığa kadar olan sıvı soğutmaları kasanın üstüne takabiliyorlar.

Ben de h100x almayı düşünüyorum herhangi bir sıkıntı olur mu ?

Resmi olarak üst tarafa 240mm desteklenmiyor ama hemen hemen her sisteme takılabiliyor nasılsa.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bir sorun yok uyumlu ancak bileşen yüksekliklerine bağlı değişir yukarı panele takılamayabilir. Ancak yüksek ihtimalle sorun olmayacaktır. Bütçenizi belirtirseniz sorduğunuz soğutucudan çok daha iyisini önerebilirim.

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bir sorun yok uyumlu ancak bileşen yüksekliklerine bağlı değişir yukarı panele takılamayabilir. Ancak yüksek ihtimalle sorun olmayacaktır. Bütçenizi belirtirseniz sorduğunuz soğutucudan çok daha iyisini önerebilirim.
Ek bir sorum daha olacak, araştırdığıma göre tuf b450 gaming plus 2 anakartımda adreslenebilir rgb desteği yok. Bu yüzden kasanın arkasındaki kontrolcüye bu rgb kablolarını takmayı düşünüyorum. Hepsi sığar mı ?
Sadece bu soğutucu için sormuyorum genel olarak soruyorum.

Net bir bütçem yok sadece aşırıya kaçmamak şartıyla bir soğutucu arayışındayım. 2k ve civarı diyebiliriz. 150 TL esnetirim.

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam burada mısınız ?

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
- Daha iyi bir üründür.
Hocam kabloları çekemiyorum, yanında led yazan 3 adet görseldeki gibi boş giriş var. Yani fazladan soket var mı ?
1659553545534.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Evet 3 pin olan soketler ARGB LED bağlantısı için kullanılıyor. Oralara ARGB dişi kablolar başka ürünlerden montajlanabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Soket var fazladan sizde ama ARGB bağlantıya sahip. Benim attığım ürünün kendi RGB sistemi var. Anakart üzerinde herhangi bir RGB soketine takılmıyorlar. LED bağlantısını NZXT markasının kendi yazılımından kontrol edebilirsiniz.

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Soket var fazladan sizde ama ARGB bağlantıya sahip. Benim attığım ürünün kendi RGB sistemi var. Anakart üzerinde herhangi bir RGB soketine takılmıyorlar. LED bağlantısını NZXT markasının kendi yazılımından kontrol edebilirsiniz.
Anakartım sağolsun her türlü şekilde yazılımsal kontrol edemeyeceğimi biliyorum, sadece kasanın üzerindeki tuştan kontrol etsem de yeter bana.

Kasamın önündeki fanlarla beraber kontrol edebilir miyim ? Kasanın üzerindeki tuş ile ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Anakartım sağolsun her türlü şekilde yazılımsal kontrol edemeyeceğimi biliyorum, sadece kasanın üzerindeki tuştan kontrol etsem de yeter bana.

Kasamın önündeki fanlarla beraber kontrol edebilir miyim ? Kasanın üzerindeki tuş ile ?
Hayıt bu üründe kontrol edebilirsiniz. Ama kasa ürünleriyle senkron olmaz. Bu ürünün bağlantısı USB 2.0 anakart üzerindeki soketlere takılıyor ve her anakartta var o soketlerden. Kendi yazılımından RGB kontrolünü yapabiliyorsunuz ama anakartınıza başka ürün bağlanamadığı için senkron edemezsiniz.

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hayıt bu üründe kontrol edebilirsiniz. Ama kasa ürünleriyle senkron olmaz. Bu ürünün bağlantısı USB 2.0 anakart üzerindeki soketlere takılıyor ve her anakartta var o soketlerden. Kendi yazılımından RGB kontrolünü yapabiliyorsunuz ama anakartınıza başka ürün bağlanamadığı için senkron edemezsiniz.
Haa çok iyi o zaman. anakartım tuf b450 gaming plus. Tam olarak üzerinde ne yazan bir bağlantı arıyoruz ? Daha önce hiç soğutucu montajlamadım.

Bu arada herhangi bir sorun yoksa hemen şimdi sipariş ediyorum ?

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu nasıldır ?

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Haa çok iyi o zaman. anakartım tuf b450 gaming plus. Tam olarak üzerinde ne yazan bir bağlantı arıyoruz ? Daha önce hiç soğutucu montajlamadım.

Marka iyidir ama ürün Yurtdışından geliyor ve resmi garanti yok. Sadece Amazon.com.tr muhatabınız bilginiz olsun. Alınır ama ürün olarak iyidir.
peki hocam üstteki mesajıma yorumunuz nedir

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Aşağıdaki sizin anakartınız. En altta USB yazanlar NZXT soğutucusunu takacağınız soketler.

Ekran Alıntısı.PNG

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Peki diğer kabloları tam olarak nereye takacağım ?
PWM kablosu aşağıdaki resimdeki kablo CPU fan soketine takılacak. Aynı kablonun 3 pin olanı AIO_PUMP yazan sokete takılacak.

4-pin-fan-coklayici-y-pwm-coklayici-splitter-kablosu-3-pin-3-port-kcm3560023-1-45294c596709402aaa13eaeb76fa11d2.jpg

Birde soğutucuda ekstra güç için aşağıdaki resimdeki gibi SATA POWER kablosu olacak o kabloyu da PSU yani güç kaynağınızdan ucu denk olan aynı formda olan kabloya bağlayacaksınız. Hepsi bu kadar.

3_org_zoom.jpg

KS

Hudzell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
PWM kablosu aşağıdaki resimdeki kablo CPU fan soketine takılacak. Aynı kablonun 3 pin olanı AIO_PUMP yazan sokete takılacak.

4-pin-fan-coklayici-y-pwm-coklayici-splitter-kablosu-3-pin-3-port-kcm3560023-1-45294c596709402aaa13eaeb76fa11d2.jpg

Birde soğutucuda ekstra güç için aşağıdaki resimdeki gibi SATA POWER kablosu olacak o kabloyu da PSU yani güç kaynağınızdan ucu denk olan aynı formda olan kabloya bağlayacaksınız. Hepsi bu kadar.

3_org_zoom.jpg
Çok sağolun hocam ben yine araştırmaya devam edeceğim bir sorum olursa sizi tekrar rahatsız ederim. Kusura bakmayın. :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri