Hoparlör Cızırtı Sorunu !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Raziel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar,
ben sistem alırken yanında hoparlör hediye etmişlerdi sıfır lazım olmaz diye bi köşeye kaldırmıştım. Bugün lazım oldu aldım sisteme taktım cızırtı yapıyor. Arkadaşın pc'sinde de denedim onda da cızırtı yapıyor ama telefonuma takığım zaman cızırtı yapmıyor. Sebebi nedir acaba ?

(Bir adet Jak bir de USB girişi var Hoparlörde)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bilgisayara ne ile bağlıyorsunuz telefona ne ile? Eğer bilgisayara USB ile bağlıyorsanız USB arabiriminden daha fazla güç alır cihaz ve cihazda bir sorun varsa yüksek güç gelince ortaya çıkıyor olabilir. Eğer 2 cihazada 3.5mm JAK ile bağlıyorsanız o zaman sorun PC dedir ki en olası senaryo sistemin kasasına şasi yani bir bileşenden akım geliyordur. Oda parazit yapıyordur.

KS

Raziel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bilgisayara ne ile bağlıyorsunuz telefona ne ile? Eğer bilgisayara USB ile bağlıyorsanız USB arabiriminden daha fazla güç alır cihaz ve cihazda bir sorun varsa yüksek güç gelince ortaya çıkıyor olabilir. Eğer 2 cihazada 3.5mm JAK ile bağlıyorsanız o zaman sorun PC dedir ki en olası senaryo sistemin kasasına şasi yani bir bileşenden akım geliyordur. Oda parazit yapıyordur.

Telefona bağlarken , jak girşini telefona USB girişini bilgisayara takıyorum güç alsın diye USB yi takmadan çalışmıyor.
Bilgisayara bağlarken de hem USB hemde jak ile usb yi takmayınca da çalışmıyor.

Peki nasıl çözebilirim yokmu bi yolu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sistemde bir parazit oluşturucu akım var mı anlamak için sistemi uzay montaj yani kasa dışında kurmanız gerekir ama bir hoparlör için değer mi bilemem bu kadar uğraşıya.

Birde Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmelerinden Ses denetim masasına tıklayın ve açılan pencerede hoparlör sekmesine gelin ve aktif hoparlörünüzü seçip Enhancements sekmesinden Disable all enhancements deyip Gelişmiş sekmesinden Varsayılan biçim ayarını en yüksek ayara alıp aşağıdaki kutuların onaylı olduğundan emin olur ve son olarak Uygula/Tamam deyin. Sonra kayıt sekmesine gelip Stereo karışımı aktif ise devre dışı bırakın ve ayarları uygulayıp böyle deneyin.

KS

Raziel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sistemde bir parazit oluşturucu akım var mı anlamak için sistemi uzay montaj yani kasa dışında kurmanız gerekir ama bir hoparlör için değer mi bilemem bu kadar uğraşıya.

Birde Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmelerinden Ses denetim masasına tıklayın ve açılan pencerede hoparlör sekmesine gelin ve aktif hoparlörünüzü seçip Enhancements sekmesinden Disable all enhancements deyip Gelişmiş sekmesinden Varsayılan biçim ayarını en yüksek ayara alıp aşağıdaki kutuların onaylı olduğundan emin olur ve son olarak Uygula/Tamam deyin. Sonra kayıt sekmesine gelip Stereo karışımı aktif ise devre dışı bırakın ve ayarları uygulayıp böyle deneyin.

Hocam dediğinizi yaptım ve cızırtı az denecek kadar kaldı rahatsız etmeyecek düzeyde zaten müzik yada oyuna falan girince duyulmuyor bile boşta durunca az birşey geliyor. Böyle kullanırım hocam çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri