İncehesap Coil whine ve wattman hatalı ekran kartı gönderdi

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Arkadaşlar herkese merhabalar ve günaydınlar olsun. PCH Skygate sistemini almıştım , sistem elime çok geç geldi ama neyse dedim bir heyecan ile bios u guncelledim. Ekran kartı driver yükleyip kurdum falan filan derken, hazır abim de daha üniversitesine gitmemisken beraber vakit geçirelim dedim cs ve pes(23 berbat olmuş vaktinize yazık, ben csdeki akın ve kasaları saticam sonra hemen FIFA ya da ea play 1 yıllık alicam) indirdik . Bir baktık ses geliyor ne yazık ki korktuğum başıma geldi COIL WHINE. neyse dedik göndeririz hemen ama abim daha gitmeden oynayalım sonuçta PC ve ekran kartı performansını etkilemiyor. Tabi bu süreçte arada bir monitörden görüntü gidiyordu ardından pcnin elektirikle bağlantısını kesiyorduk ve yaklaşık 10-20 dk sonra ancak görüntü gelebiliyordu. Bu da yetmezmiş gibi bu kapanma ve açılmadan hemen sonra ekran kartı çalışmıyordu ve yazılımlar kısmından etkinlestirilmemisti.ve biz de bu kapanma ve çalışmama nedenini bilmiyorduk bu yüzden hemen aradık incehesap'ı durumu bildirdik. Netten baktığıma göre wattman hatasi imiş ve bu yüzden değişim istedim (ekran kartı da rx 6750xt).Bize gönderin servis incelesin dediler gondereli 9 gün oldu hala bir ses çıkmadı. Dürüst olmak gerekirse bir sisteme yaklaşık 6 yıldır sahip olmak istiyordum maddi durumumuz yetmediği için anlamamıştık çok şükür şuan eskiye nazaran biraz iyiyiz ama pcyi alınca da böyle bir durumla karşılaşmak hiç hoş değil. Zaten ben incehesaptan çok Taner abi ve PCH'na güvendim de aldım. Süreci bildiririm

Son düzenleme:

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
48
Bozuk ürünlerde garanti süresi dolmadıysa servis vs ücretsiz tamir önerecektir ancak hakkınız olarak değişim veya iade alabilirsiniz. Ekran kartı veya hazır sistem için durum nasıl bilmiyorum ama elektronik cihazlarda böyle bir hakkınız var.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
PC Hocasına güvenerek sistemi almanız içindeki bileşenlerin sorunlu gelip gelmeyeceğini kesin bildiremez ki. Bu tamamen incehesap markasının sorunu. Taner hocam sistemi anlaşmalı olarak yaptı ve bence güzel de sistem olmuştu. Gerisi tamamen incehesap firmasının suçu. Size sanki sıfır değil de direk hatalı üretilmiş kartı göndermişler gibi. Coil whine yaşayan oldu ama diğer sorunlar olmamalıydı.

Konuyla alakasız ama eski pes oyunlarını yükleyin oynayın yeniler çok kötü.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Pc Hocası sadece konfigürasyon yapıyor. Geriye kalan işlemler incehesapta. Direkt iade hakkinizi kullansaydiniz keşke. Garanti firması için 15 iş günü limiti vardı sanırım. Süreç uzayabilir.

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
PC Hocasına güvenerek sistemi almanız içindeki bileşenlerin sorunlu gelip gelmeyeceğini kesin bildiremez ki. Bu tamamen incehesap markasının sorunu. Taner hocam sistemi anlaşmalı olarak yaptı ve bence güzel de sistem olmuştu. Gerisi tamamen incehesap firmasının suçu. Size sanki sıfır değil de direk hatalı üretilmiş kartı göndermişler gibi. Coil whine yaşayan oldu ama diğer sorunlar olmamalıydı.

Konuyla alakasız ama eski pes oyunlarını yükleyin oynayın yeniler çok kötü.
Hocam ben de biliyorum PCH'nın bir sorumluluğu olmadığını. Ama daha önce böyle bir sorun yaşamış bir arkadaş ve webtekno tarafından oluşturulmuş sistem. Çocuk webtekno sayesinde değişim yapmıştı. İtopya miydi vatan miydi incehesap miydi emin degilim ama firma ilgilenmemisti çocuk da webtekno ile iletişime geçip halletmisti. Her neyse valla ea play alicam ya bugün ya da yarın

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Pc Hocası sadece konfigürasyon yapıyor. Geriye kalan işlemler incehesapta. Direkt iade hakkinizi kullansaydiniz keşke. Garanti firması için 15 iş günü limiti vardı sanırım. Süreç uzayabilir.
Hocam kendileri de anlamış olucak ki direkt iadeye almışlar benim ekran kartını, bugün aradım dedim değişim yapın. Çünkü faturaya baktığımda 10.5k ya almışım ekran kartını ve şuan sıfırı 11 k idi en son. Artık değişim yapmayıp iade etseler de pek koymaz 3070 almayı düşünüyorum

Son düzenleme:
KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Bozuk ürünlerde garanti süresi dolmadıysa servis vs ücretsiz tamir önerecektir ancak hakkınız olarak değişim veya iade alabilirsiniz. Ekran kartı veya hazır sistem için durum nasıl bilmiyorum ama elektronik cihazlarda böyle bir hakkınız var.
Hocam ben direkt değişim istemiştim ama bugün baktım incehesap direkt iade işlemi başlatmış. Hemen aradım degisim istediğimi belirttim çünkü ben ekran kartını aldığımda piyasada 12-13 k idi şuan ise 10.5'a düşmüş. Ama ben hazır sistemden dolayı 10.5 ya aldığım için iade edersem bir şey değişmeyecek ondan iade yaparlarsw da benim için pek bir şey değişmez . Bu yüzden 3070 almaya çalışacağım üstüne ekleyip

Son düzenleme:

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hocam kendileri de anlamış olucak ki direkt iadeye almışlar benim ekran kartını, bugün aradım dedim değişim yapın. Çünkü faturaya baktığımda 8k ya almışım ekran kartını ve şuan sıfırı 11 k idi en son. Bu yüzden değişim talep ettiğimi vurguladım bakalım ne olacak
Bu sizin en doğal hakkınız zaten karşılamaları gerekiyor. Teknik servisten olsaydı kesin derdim ama iade olduğu için son söz firmaya kalabiliyor. Genel bilgilendirme olarak da eklemiş olayım. Teknik servisten onaylanmış ürünlerde değişim hakkınız var ve sonuna kadar gidebilirsiniz. Aldığınız firma da stok yoksa ürünün markası devreye girer ve değişimi onlar yapar. Ama sizinki iade olduğu için böyle bir kesinlik yok

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Hocalarım değişim onaylandı muhtemelen en geç cuma günü elimde olur kart.

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
ben böyle işe tüküreyim, elime gelen yeni kartta da coilwhine var direkt iletişime geçtim ama bu sefer iplemediler. şikayetvara yazdım hemen döndüler sonra mail atıp şunu yazdılar;
Değerli Müşterimiz,

Ekran kartının marka modeli asus dur.Asus ekran kartları yetkili servislerine gönderilmektedir. Yetkili servisin verdiği karara göre işlem yapılmaktadır.

Saygılarımızla
sonra şikayetvardaki şikayeti silmişer ben şimdi incehesabı arayacagım, keşke pc almasaydım dedirttiler

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
Yazı çok uzun okuyamadım eğer Kart Amd ise konudan çıkıcam çünkü 200. wattman bug vs. AMD hakkında.

Yorum yapınca linç yiyorum :D

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
Aga kart AMD ama coilwhine sorun şuanki kartta
Tamam işte hocam kart amd ise böyle şeyler normal problem olarak görmeyin.

Ucuz etin yahnisi misali ama garantili kartlar bunlar sonuçta amd müşterilerine heralde destek sağlıyordur.

Amd aynı kartlarının gibi umarım müşteri hizmetleride kötü değildir yoksa uğraşırsınız :D

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Benim xfx rx 6750xt de de coil whine var ve şu an kullanıyorum. Emin olamıyorum değişim istesem mi diye. Zaten değiştirirler mi onuda bilmiyorum hadi diyelim değiştirdiler yenisinde de coil whine olma durumu çok yüksek ihtimal (6000 serisi gpu larda saat hızları vs. yüksek olduğu için çoğu kart coil whinelıdır deniliyor) sizde olduğu gibi.

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Size kalmış tabi ama coil whine'nın bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Zamanında bununla ilgili türkçe ingilizce bir çok yerde yazılar okumuştum.
Hocam örneğin pubgde bu coilwhine milisaniyelik duraklama yapıp tekrar başlıyor ve tam duraksayip başladığı anda görüntü de aynı sekilde milisaniyelik duraklama oluyor. Bakalım ne olacak, şahsen ben eğer performans sorunu yasamasaydim bu sefer kesinlikle göndermezdim servise ama ne yazık ki performans sorununa neden oluyor

KS

benbaaris

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Size kalmış tabi ama coil whine'nın bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Zamanında bununla ilgili türkçe ingilizce bir çok yerde yazılar okumuştum.
Hocam dediğim gibi bu ekran kartında sorun yaşatıyor. Milisaniyelik ses kesilmesi oluyor ve aynı şekilde milisaniyelik görüntü duraklamasina neden oluyor

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Tamam işte hocam kart amd ise böyle şeyler normal problem olarak görmeyin.

Ucuz etin yahnisi misali ama garantili kartlar bunlar sonuçta amd müşterilerine heralde destek sağlıyordur.

Amd aynı kartlarının gibi umarım müşteri hizmetleride kötü değildir yoksa uğraşırsınız :D
coil nvidia da olmuyor mu :) benim ekran karttaki coil epey var yükteyken değişim bile yapmıyorlar.

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Benim xfx rx 6750xt de de coil whine var ve şu an kullanıyorum. Emin olamıyorum değişim istesem mi diye. Zaten değiştirirler mi onuda bilmiyorum hadi diyelim değiştirdiler yenisinde de coil whine olma durumu çok yüksek ihtimal (6000 serisi gpu larda saat hızları vs. yüksek olduğu için çoğu kart coil whinelıdır deniliyor) sizde olduğu gibi.
katılıyorum.

cnrdll

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bende Skygate sistem kullanıyorum ve coil whine + wattman sorunları bende de oldu 22.8.2 sürümünü kullanıyorum ve bilgisayarı yeniden başlattığım da asus yazısından siyah ekran da kalıyor sonra kasanın power tuşundan resetlemek zorunda kalıyorum ara sıra driverdan mı kaynaklı anlıyamadım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri