Neden Kaybediyoruz ?

reasy._w1

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
170
İnsanların hâlini görüyorum ama hiçbir başarısı olmayan , doğru düzgün konuşamayan , teröristlerle iş birliği yapıp "hapisten çıkmasını istiyorsanız bana oy verin" gibi söylemlerde bulunan birine sıcak bakmıyorum. Bu demek değildir ki Erdoğan'ı tutuyorum , benim gönlüm Sinan Oğan'dan yana ama kazanabilecek bir aday değil kendisi. 2028'De kazanacağız , herkes huzura erecek.
dolar 50 olunca sıfat esgal

KS

Mehmet02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
32
ittifak olmadılar kı

İnsanların hâlini görüyorum ama hiçbir başarısı olmayan , doğru düzgün konuşamayan , teröristlerle iş birliği yapıp "hapisten çıkmasını istiyorsanız bana oy verin" gibi söylemlerde bulunan birine sıcak bakmıyorum. Bu demek değildir ki Erdoğan'ı tutuyorum , benim gönlüm Sinan Oğan'dan yana ama kazanabilecek bir aday değil kendisi. 2028'De kazanacağız , herkes huzura erecek.
huzura erene kadar ölmesek bari

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
CHP ye PKK ya HDP ye zırnık oy vermeyiz biz terör konusunda çok netiz

Asla ama asla k.k ye HDP ye PKK ya oy vermem
Umarım Sinan Oğan'ın koltuk sevdasını biliyorsundur

Kesinlikle devam etmeli, şuanda bir eksiğimizin olduğunu düşünmüyorum. Şahsen herkesin durumu iyi, ayrıca chpye verilen her oy Mehmetçiğe bir mermidir.
Arkadaş hayal aleminde yaşıyor herhalde uyandırın arkadaşı

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,294
Umarım Sinan Oğan'ın koltuk sevdasını biliyorsundur

Arkadaş hayal aleminde yaşıyor herhalde uyandırın arkadaşı
O adam koltuk sevdalısı değil ben başkan dâhi olsam 2 dönemden fazla ben iyi olsam bile seçmeyin diyor K.k ve RTE kadar koltuk sevdalısı adım kadar eminim ki yoktur adam K.K yine kaybetti hâlâ devam ediyor adam birazcık gururu olsa ceketini alır gider

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Tartışmayı okudum bende fikirlerimi dile getirmek isterim öncelikle en iyi seçenek Erdoğan'ın karşısındaki oy potansiyeli en yüksek kişi bu kim olursa olsun Kılıçdaroğlu'nu gram sevmem fakat el mahkum RTE'yi yollamak için mecburduk keşke Mansur Yavaş olsaydı fakat o da fazla sözünün eri birisi olduğu için aday olmadı Sinan Oğan koltuk sevdalısı birisidir (Konu tartışmaya bile kapalıdır) şimdi 2. tura kaldı 5 senede yapamadıklarını 2 haftada yapacaklarını hiç ama hiç sanmıyorum kk artık hiçbir şeye bahane uyduramaz kendisi 1.5 yıldan bu yana sandık güvenliği hakkında çok geliştiklerini söyledi üstelik Muharrem İnce de adaylıktan çekilmesinin bir sebebi de buydu. Anlayacağınız benim pek bir umudum kalmadı.

O adam koltuk sevdalısı değil ben başkan dâhi olsam 2 dönemden fazla ben iyi olsam bile seçmeyin diyor K.k ve RTE kadar koltuk sevdalısı adım kadar eminim ki yoktur adam K.K yine kaybetti hâlâ devam ediyor adam birazcık gururu olsa ceketini alır gider
Röportajlarını izlemedin galiba ince çekildikten sonra 2. tura kalırsa seçim millet ittifakı ve cumhur ittifakı ile görüşeceğiz kim bize bakanlık, cb yardımcılığı, hükümette yer vs. verirse desteğimizi vereceğiz bedavadan desteğimiz olmayacak dedi.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
2. Tura kalması saçmalık devletin parası boşa gidiyor hem hemde herkes oy kullanmak için plan program yapıyor zamanımız boşa gidiyor ben oy kullanıp koştura koştura işe gittim başlarım böyle işe!
dostum sende haklısın ama verdiğimiz oy senin benim işimizden daha önemli patronların buna hak vermesi tolere etmesi lazım zaten sana o hakkı vermiyorsa orada çalışmanın bir anlamı yok

bmod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Medyada hiç bir şekilde eşit şartların uygulanmadığı muhalefetin karşı taraf seçmenine hiç bir şekilde ulaşamadığı bir seçim süreci gördük. Diğer tarafta mevcut hükümete yakın kanallarda yapılan yalan dolan iftira üzerine kurulu bir haber akışı içerisinde bu sonuca ulaştık. Öncelikle şunu söyleyeyim hdp vs chp ittifak değildir. Hdp seçmeni ve temsilcileri her aklı başında olan bir insan evladının yapması gerektiği gibi bir çok milliyetçi geçinen kesimden daha fazla milliyetçilik yapmış ve ülkenin geleceği için doğru kişiyi destekleme kararı almıştır ve hiç bir karşılık beklemeden.

Terör diyecekseniz eğer akıl sahibi, sorgulayan ve gerçekleri gören kişilerseniz kimlerin direk terör mağaralarından kimlerle oy için pazarlığa girdiğini görür ve kazanan seçmeni nasıl kandırdığını anlarsınız.

Bu ülkede Binali Yıldırım ve Nurettin Nebati gibi her konuştuğunda ilkokul çocuğundan bile fazla saçmalamasına rağmen ülke yönetiminde olan kişilere maruz kalmamız problem. Sadece bunlar değil birçok önemli pozisyonda bulunan devlet görevlilerinin yeterli seviyede olmadığının açık şekilde ortada olması problem. Bu ülkede tüm dünyada ki ekonomik normlara karşı gelip gelecek planlamadan paramızın pul edilmesi problem. Zam aldığını zannedip 2 ay sonra tüm ürünlerde aldığı zammın iki katına fiyatın çıkması problem. Bu ülkenin dışarıdan et, sebze, tohum alması problem. Bu ülkenin çiftçisine destek vermeyip bir çok şehirde 5 yılda bir aynı işlevle sorumlu devlet binalarını yakıp yerine yenilerini yapması problem. Gerçekten çalışıp çabalayan hakedenlerin devlette uygun mevkilere atanamaması problem. Milyonlarca üniversite mezunu olup bunlara yeterli iş alanı oluşturulmaması problem.

Bu ve bunun gibi nice sorunlara çözüm önerisi ile gelen bir muhalefet birlikteliği var ve çözüm önerilerini somut şekilde açık açık söylüyorlar ama kendi seçmeni dinleyebiliyor hiç bir şekilde karşı tarafa bloklu medya sebebiyle ulaşamıyorlar.

Arkadaşlar yapmayın etmeyin bu bir oyun değil yıllarımız, yıllarınız önemli, her biriniz değerli birer insan evladısınız ve kendinize değer veriyorsanız insan gibi yaşama hakkını kendinize tanımalısınız.

Benim kadar şu ana kadar çevremde çırpınan dil döken kimse görmedim siyasiler dahil ben bugün istesem yurtdışına çıkabilecek rahatlıkla orada işimi yapabilecek mesleğe sahibim, Türkiye de kalsam yine ortalama üzerinde kazanca sahip biriyim yani ekonomik olarak bana dokunan olmaz. Bir düşünün peki ben neden hak, hukuk, özgürlük gelsin ekonomi doğru yöneltilsin, liyakat sahibi kişiler önemli mevkilerde olsun, herkes insan gibi bir yaşam sürsün diye didinirken daha kötü durumda olanlar körü körüne mevcut hükümetin yanlışlarını savunuyor. Lütfen vazgeçin ve geleceğinizi düşünün sadece.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Çalıştığım yere AKP, CHP, MHP geldi CHP liler çıkışta sigara keyfi yaptı biri değil hepsi ben sigaradan ultra nefret ederim 4090 rog hediye etsinler eğer birisi yanımdan sigara içerkene geçerse tüm keyfimi kaçırır saatlerce söverim o kişiye kısacısı Erdoğan sigara yı sevmiyor bu bile benim için ona oy vermeye yeter
Dostum umarım oy kullanmazsın. Yanlış anlamazsan benim oyumla senin oyun bir olmaması lazım.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
bu hafta icinde sinan ogan gözümde düstü... Cıkıp milliyetciyim diyip, sonra bize bunları verenleri desteklicez demesi...

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Medyada hiç bir şekilde eşit şartların uygulanmadığı muhalefetin karşı taraf seçmenine hiç bir şekilde ulaşamadığı bir seçim süreci gördük. Diğer tarafta mevcut hükümete yakın kanallarda yapılan yalan dolan iftira üzerine kurulu bir haber akışı içerisinde bu sonuca ulaştık. Öncelikle şunu söyleyeyim hdp vs chp ittifak değildir. Hdp seçmeni ve temsilcileri her aklı başında olan bir insan evladının yapması gerektiği gibi bir çok milliyetçi geçinen kesimden daha fazla milliyetçilik yapmış ve ülkenin geleceği için doğru kişiyi destekleme kararı almıştır ve hiç bir karşılık beklemeden.

Terör diyecekseniz eğer akıl sahibi, sorgulayan ve gerçekleri gören kişilerseniz kimlerin direk terör mağaralarından kimlerle oy için pazarlığa girdiğini görür ve kazanan seçmeni nasıl kandırdığını anlarsınız.

Bu ülkede Binali Yıldırım ve Nurettin Nebati gibi her konuştuğunda ilkokul çocuğundan bile fazla saçmalamasına rağmen ülke yönetiminde olan kişilere maruz kalmamız problem. Sadece bunlar değil birçok önemli pozisyonda bulunan devlet görevlilerinin yeterli seviyede olmadığının açık şekilde ortada olması problem. Bu ülkede tüm dünyada ki ekonomik normlara karşı gelip gelecek planlamadan paramızın pul edilmesi problem. Zam aldığını zannedip 2 ay sonra tüm ürünlerde aldığı zammın iki katına fiyatın çıkması problem. Bu ülkenin dışarıdan et, sebze, tohum alması problem. Bu ülkenin çiftçisine destek vermeyip bir çok şehirde 5 yılda bir aynı işlevle sorumlu devlet binalarını yakıp yerine yenilerini yapması problem. Gerçekten çalışıp çabalayan hakedenlerin devlette uygun mevkilere atanamaması problem. Milyonlarca üniversite mezunu olup bunlara yeterli iş alanı oluşturulmaması problem.

Bu ve bunun gibi nice sorunlara çözüm önerisi ile gelen bir muhalefet birlikteliği var ve çözüm önerilerini somut şekilde açık açık söylüyorlar ama kendi seçmeni dinleyebiliyor hiç bir şekilde karşı tarafa bloklu medya sebebiyle ulaşamıyorlar.

Arkadaşlar yapmayın etmeyin bu bir oyun değil yıllarımız, yıllarınız önemli, her biriniz değerli birer insan evladısınız ve kendinize değer veriyorsanız insan gibi yaşama hakkını kendinize tanımalısınız.

Benim kadar şu ana kadar çevremde çırpınan dil döken kimse görmedim siyasiler dahil ben bugün istesem yurtdışına çıkabilecek rahatlıkla orada işimi yapabilecek mesleğe sahibim, Türkiye de kalsam yine ortalama üzerinde kazanca sahip biriyim yani ekonomik olarak bana dokunan olmaz. Bir düşünün peki ben neden hak, hukuk, özgürlük gelsin ekonomi doğru yöneltilsin, liyakat sahibi kişiler önemli mevkilerde olsun, herkes insan gibi bir yaşam sürsün diye didinirken daha kötü durumda olanlar körü körüne mevcut hükümetin yanlışlarını savunuyor. Lütfen vazgeçin ve geleceğinizi düşünün sadece.
Çok güzel demişsin fakat ne kadar dil döksek anlamıyorlar adamlarla veri, belge ile tartışıyorum hala inanmıyorlar

@OceanLaB Hocam hakeret ediyor gereğini yapın lütfen!
Ben bir hakaret göremedim argo konuşmadım düşüncemi belirttim sende belirtebilirsin

bmod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Kardeş Konya da bütün otobüs durakları CHP reklamları ile doluydu sadece seçime çok az kala AKP de reklam verdi ama CHP kadar uzun süreli değildi muhalefet sosyal medyada da aşırı güçlü
Düz birinin reklamına bakman bir şey ifade etmez o kişinin uzun uzadıya sorularına cevap alıncaya kadar izlemen lazım aynı mevcut CB yi dinledikleri gibi. Senin gibi genç delikanlılar sosyal medyada var ama açıp onlarda dinlemiyor, izlemiyor. Ama ben belirtmek istediğim kesim orta yaş üstü evinden oturup tv ekranına gömülen ve sadece hükümet yanlısı propagandaya maruz kalan kesim.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
@OceanLaB Hocam hakeret ediyor gereğini yapın lütfen!
Sırf sigara örneğini verip Erdoğan'a bunun için bile oy veririm diyorsan ben bu yorumunu bu şekilde karşılarım senin kapına gelen CHP adayı değil yardımcıları, sözcüleri vs. ben sana burda AKP'den sigara içen bir ton milletvekili sayarım sana burda ama gerek duymuyorum o yorumundan sonra

KS

Mehmet02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
32
Kardeş Konya da bütün otobüs durakları CHP reklamları ile doluydu sadece seçime çok az kala AKP de reklam verdi ama CHP kadar uzun süreli değildi muhalefet sosyal medyada da aşırı güçlü
sosyal medayayı kullanan çoğu kişinin yaşı oy vermeye yetmiyor hocam

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Kk nin şansı kalmadı 2. turda OĞAN kk yi desteklese bile (ki istemem) kk çok zor.

Kk çekilirse Oğan ve Erdoğan 2. tura kalıyor. Güzel olurdu :D

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Sanane ne sebeple verdiğimden ben sana karışıyor muyum ulan haddini bil bak senin gibi millete karışanları sevmem gerekirse tiplerine bakar ona göre oy veririm hem bu partiler niye geliyor bi imaj yaratmak için geliyorlar değil mi sen böyle mi imaj oluşturuyorsun! Sigaradan rahatsız olan var olmayan var yolun ortasında sigara yakıyorsun! Baya kalabalık bi ekipti bi tanesi değil hepsi yaktı tam çıldırmalık bi manzaraydı!

Bunların derdi milliyetçilik değil zaten tiplerinde millilik yok dertleri Erdoğan ın oylarını bölmekti çevremde Erdoğan'a o kadar çok sövüp sayan var ki ben Erdoğan kaybeder diyordum ama kimse riske atmak istemiyor ülkenin geleceğini en sağlam seçim Erdoğan a oy veriyor, babamda kızardı oy moy yok diye oda gitti verdi yine sınıf başkanı seçmiyoruz çok riskli bi zamandayız adam gibi bi seçim yapmazsa bu millet Türkiye nin sonu geldi demektir. Kılıçdaroğlu gelirse bugünleri çok ararız rdoğan ın oylarını böl
herkez fikrini belirtmiş bende belirtmek istiyorum: baban bence doğru olanı yapmış.
Şuanki iktidar karşısına güçlü bir rakip çıkarmaktan yana değil o yüzden kendi taraflarını topladı her 2 taraf ki bence erdoğan ve kk'dan başka rakip çıkartmamasını sağladığını düşünüyorum halk rakibi olmayan birine oy basmaktansa erdoğana basmayı tercih edicektir bence. (Belkide plan buydu bilemiyorum...)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri