No signal entering the power saving mode shortly hatası

Semih Ömer Tankoba

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba. Tam oyun esnasında siyah ekran geliyor ve no signal yazıyor. . No signal entering the power saving mode shortşy yazıyor. Pc ye res atmadığım sürece düzelmiyor. Herşeyi denedim ama olmuyor. Sorun nedir ?

İncehesaptan aldım pc yi. Daha yeni ve direk pc hocasının önerdiği goldx i aldım. Sadece anakartı b450m ile değiştirdim. Bir de kasayı değiştirdim. Sürekli hata alıyorum çıldırmak üzereyim. Sorunu çözemedim bi türlü. Bilginiz var mı hiç. Yardımcı olun lütfen

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sorun monitör kaynaklı olabilir Hz yani sinyal gönderimi konusunda bir sorun yaşanıyor olabilir. Önce Denetim Masasından güç ayarlarını maksimum performansa alın ve böyle deneyin. İşe yaramaz ise tüm sürücülerinizin güncel ve doğru kurulduğundan emin olun.

Sistem ile alakalı 2 şey buna neden olur birincisi RAM ki sistem toplanmış geldiği için hata yapacaklarını sanmıyorum ama yinede RAM 'lerinizin doğru takıldığından emin olun ve eğer Anakartınızda 4 RAM slotu varsa doğru slota takıldığından emin olun RAM 'lerin. Kitapçığında yazar anakartın hangi RAM slotunda olması gerektiği. Diğer olasılık ise BIOS üzerinde bir güç ayarı yapılmışsa ki olabilir bundan dolayı oluyordur. BIOS 'u sıfırlayın ve tavsiyem eğer güncelleme varsa güncelleyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri