Fırsat PCH Forum Moderatör Başvurusu

Kralmelo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bende talibim abi, malum yaz tatilindeyiz evde sıkılmaktansa forumun düzenini sağlarım daha iyi.

ForzaX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
98
Biraz daha detay verilmeli sanki. Yaş sınırı, görev süresi gibi şeyler.

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Selamlar,

PC Hocası Forum içerisinde hali hazırda 3 Moderatör arkadaşımız görev yapıyor. Bu sayıyı 6'ya çıkartma niyetimiz var. Bunun için 2 Moderatör ve 1 Süper Moderatör alıp aramıza katacağız.

Moderatörlerden beklentilerimiz şu şekilde;

1-) Konu içi küfür, hakaret ve flame atan kullanıcıları uyarma, banlama veya mesajını düzenleme.
2-) Konu içerisinde Türkçe imla kurallarını katletmiş kullanıcıları uyarma, başlıkları ve içeriği tek seferlik düzenleme.
3-) Forumda yanlış kategoriye açılmış konuları taşıma ve yönlendirme.
4-) Konulara doğru, "gerçekten yardımcı olup, çözüm üretici" şekilde yardımcı olma.
5-) Gün içerisinde "her gün" en az 2-3 saat aktif olma. (Bu süre gündüz, gece veya akşam fark etmez.) (Bazı moderatörlerin gün içerisinde işleri çıktığında idare edebilme, kendi işi çıktığında forumda olamayacağı günlerde bildirmesi yeterlidir.)

Bu koşulları karşılayan arkadaşlarımız yorumlardan katılmak istediklerini dile getirirlerse, önceki mesajlarını da inceleyip forumdaki aktiflik durumlarına göre değerlendirip aramıza katacağız.
İsterim hocam

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Görev almak isteyen arkadaşlar hayırlı olmasını , alacak olan arkadaşlarında başarılı olmalarını dilerim..

Murda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Türkiye'nin birçok forumunda yöneticilik ve moderatörlük yaptım. Kanka. Net'ten tutun da Turkyasam, Hackturk, Yorumla, Xturk gibi birçok sitede uzun süre görev aldım. Forum benim için her zaman ayrı bir noktada. Sosyal medyadaki ortamdan her ne kadar keyif alsam da forum denilince akan sular duruyor bende.

Şu an İstanbul'da bir gazetede web editörlüğü ve muhabirlik yapıyorum. Ayrıca bir spor portalında da yöneticiyim.

Keşke zamanım olsaydı da başvuru yapıp ilgilenebilseydim.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Moderatör seçildimi?

By_raskolnikow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Selamlar,

PC Hocası Forum içerisinde hali hazırda 3 Moderatör arkadaşımız görev yapıyor. Bu sayıyı 6'ya çıkartma niyetimiz var. Bunun için 2 Moderatör ve 1 Süper Moderatör alıp aramıza katacağız.

Moderatörlerden beklentilerimiz şu şekilde;

1-) Konu içi küfür, hakaret ve flame atan kullanıcıları uyarma, banlama veya mesajını düzenleme.
2-) Konu içerisinde Türkçe imla kurallarını katletmiş kullanıcıları uyarma, başlıkları ve içeriği tek seferlik düzenleme.
3-) Forumda yanlış kategoriye açılmış konuları taşıma ve yönlendirme.
4-) Konulara doğru, "gerçekten yardımcı olup, çözüm üretici" şekilde yardımcı olma.
5-) Gün içerisinde "her gün" en az 2-3 saat aktif olma. (Bu süre gündüz, gece veya akşam fark etmez.) (Bazı moderatörlerin gün içerisinde işleri çıktığında idare edebilme, kendi işi çıktığında forumda olamayacağı günlerde bildirmesi yeterlidir.)

Bu koşulları karşılayan arkadaşlarımız yorumlardan katılmak istediklerini dile getirirlerse, önceki mesajlarını da inceleyip forumdaki aktiflik durumlarına göre değerlendirip aramıza katacağız.
Hergun aktiflik sürem 3 saati geçer eskiden de amatör olarak birkaç deneyimim oldu pc hocasi ekibi ilede ig den biliyoruz birbirimizi eğer uygun görürseniz yapabildiğimiz en iyisini yapmaya çalışırım eğer olmaz ise de sağlık olsun . Herkese iyi forumlar dilerim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri