Fırsat PCH Forum Moderatör Başvurusu

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,076
Selamlar,

PC Hocası Forum içerisinde hali hazırda 3 Moderatör arkadaşımız görev yapıyor. Bu sayıyı 6'ya çıkartma niyetimiz var. Bunun için 2 Moderatör ve 1 Süper Moderatör alıp aramıza katacağız.

Moderatörlerden beklentilerimiz şu şekilde;

1-) Konu içi küfür, hakaret ve flame atan kullanıcıları uyarma, banlama veya mesajını düzenleme.
2-) Konu içerisinde Türkçe imla kurallarını katletmiş kullanıcıları uyarma, başlıkları ve içeriği tek seferlik düzenleme.
3-) Forumda yanlış kategoriye açılmış konuları taşıma ve yönlendirme.
4-) Konulara doğru, "gerçekten yardımcı olup, çözüm üretici" şekilde yardımcı olma.
5-) Gün içerisinde "her gün" en az 2-3 saat aktif olma. (Bu süre gündüz, gece veya akşam fark etmez.) (Bazı moderatörlerin gün içerisinde işleri çıktığında idare edebilme, kendi işi çıktığında forumda olamayacağı günlerde bildirmesi yeterlidir.)

Bu koşulları karşılayan arkadaşlarımız yorumlardan katılmak istediklerini dile getirirlerse, önceki mesajlarını da inceleyip forumdaki aktiflik durumlarına göre değerlendirip aramıza katacağız.

Recep Bal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam olmak istediğimden değil de sadece merakımdan soruyorum. Bu ücretli mi yoksa gönüllü moderatörlük başvurusu mu?

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Bende talip olmak isterdim ama işten dolayı sanırım çok fırsat bulamayacağım ama hep buralardayım :)

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Hocam olmak istediğimden değil de sadece merakımdan soruyorum. Bu ücretli mi yoksa gönüllü moderatörlük başvurusu mu?

Sanırım ürün veriliyor destek olarak cüzi miktardada ücret diye biliyorum

ŞüleymanÇakır

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Selamlar,

PC Hocası Forum içerisinde hali hazırda 3 Moderatör arkadaşımız görev yapıyor. Bu sayıyı 6'ya çıkartma niyetimiz var. Bunun için 2 Moderatör ve 1 Süper Moderatör alıp aramıza katacağız.

Moderatörlerden beklentilerimiz şu şekilde;

1-) Konu içi küfür, hakaret ve flame atan kullanıcıları uyarma, banlama veya mesajını düzenleme.
2-) Konu içerisinde Türkçe imla kurallarını katletmiş kullanıcıları uyarma, başlıkları ve içeriği tek seferlik düzenleme.
3-) Forumda yanlış kategoriye açılmış konuları taşıma ve yönlendirme.
4-) Konulara doğru, "gerçekten yardımcı olup, çözüm üretici" şekilde yardımcı olma.
5-) Gün içerisinde "her gün" en az 2-3 saat aktif olma. (Bu süre gündüz, gece veya akşam fark etmez.) (Bazı moderatörlerin gün içerisinde işleri çıktığında idare edebilme, kendi işi çıktığında forumda olamayacağı günlerde bildirmesi yeterlidir.)

Bu koşulları karşılayan arkadaşlarımız yorumlardan katılmak istediklerini dile getirirlerse, önceki mesajlarını da inceleyip forumdaki aktiflik durumlarına göre değerlendirip aramıza katacağız.
Ben talibim imla kuralları hakkında bilgim yüksek.Pc teknik sorunlar hakkında da aynı şekilde bilgim vardır.Mesaj sayım az fakat moderatör olursam günlük 2-3 saat aktif olurum ve mesaj sayım da o oran da artar.Umarim alinirmi görevimi layıkıyla yapacağıma inanıyorum.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
811
Aktifliğim fazla, gönüllü olarak denetlemeleri yapabilirim ve seçilecek arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.

Düzeltme:
Beklediğim ve şu anki forumun ana konularına hâkim daha deneyimli arkadaşlar başvurmuştur. Bu arkadaşların fazlasıyla yeterli geleceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Mümkünse bende PCH forum Moderatörlük yapmak isterim.Donanımsal açıdan yeterince bilgim var bazen de kendi yaşadığım sorunları çözüp forumlarda paylaşıyorum arkadaşlara hem yardım olsun hem de eğer bu sorunu tekrar yaşarsam hemen girip kendim tekrar çözebileyim diye.

Son düzenleme:

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,747
Dil bilgim akademik seviyede üst düzey olmasa bile forumun huzurunu koruyabilecek derecede iyi. Bilgisayar donanım bilgim de yeterli. Herhangi bir sistemi baştan sona en ince detayına kadar toplayabilirim ve önerilerde bulunabilirim. Yazılım-programlama konusunda da az-çok bilgi sahibiyim. Forum kurallarına hakim olduğumu düşünüyorum ve forumda oldukça aktifim. Moderatör seçilirsem görevimi layıkıyla yerine getirebileceğime inanıyorum.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Dil bilgim akademik seviyede üst düzey olmasa bile forumun huzurunu koruyabilecek derecede iyi. Bilgisayar donanım bilgim de yeterli. Herhangi bir sistemi baştan sona en ince detayına kadar toplayabilirim ve önerilerde bulunabilirim. Yazılım-programlama konusunda da az-çok bilgi sahibiyim. Forum kurallarına hakim olduğumu düşünüyorum ve forumda oldukça aktifim. Moderatör seçilirsem görevimi layıkıyla yerine getirebileceğime inanıyorum.
Bence bu işi hak ediyorsunuz hocam

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,199
7 senelik gerek PC konuları hakkında gerek teknolojiye dair her konuda bilgiye sahibim çeşitli eğitimlere katilmisligim da var sertifika vs olsun hepsi var ama gelin görün ki zaman zaman beni kısıtlıyor haftaici full sabah 7.30 akşam 7 çalışıyorum kesinlikle olmak isterdim layıkıyla da yapardım ama maalesef ki iş temposundan vakit bulamiyacagimi düşünüyorum anca arada girip bakıyorum yinede sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya hazırım umarım işini severek yapan birileri olur başarılar dilerim

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Daha önce de mod konuları açılmış ve bu kadar talep olmamıştı , ben forum adına sevindim , umarım gerçekten layığıyla yapabilecek ve isteyen birilerine görev verilir. @OceanLaB ben direk ortak olmak istiyorum foruma Iban alayım :ROFLMAO:

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Öncelikle şartlarım ;
Oyuncu Koltuğu (üst model bisi).
Çift kişilik baza(tek kişilikte rahat olmuyorum).
Her gün 4 saat aralıklarla türk kahvesi.
Günlük 5000$ maaş.
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Şakası bir yana bilgisayarımda eksik 1-2 parça kaldı. Belki bunları tamamlarsam başvuru yaparım. Program ve yazılım konularında bilgim az. Bazen arkadaşlara yardımcı olmak için internette yarım/bir saat araştırma yapıyorum. Belki şartlarım uyarsa(okul ve pc durumum) başvuru yapabilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri