PCHocası Forum Rütbeleri

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
@OceanLaB hocam yaklaşık birkaç ay önce foruma yeni rütbeler gelecek demişdiniz hala belli olmadı mı? Baya bir zaman geçti çünkü.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Az kişi olunca işler hep birbirine karışıyor galiba. Yeni işlemciler , ekran kartları , forumdan Uğur hocanın ayrılması derken o iş unutuldu bence.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,319
Unutulmadı arkadaşlar. Sadece rütbeye karar veremedik. Şimdi şöyle düşünüyoruz;

- Kıdemli Teknik Uzman
- Teknik Uzman
- Teknik Uzman Yrd.

Gibi rütbeler üzerinden ilerleyelim diyoruz. Bu sayede forum içeriğine daha uygun olacağını düşündüm. Fikirlerinizi belirtir misiniz?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889

- Kıdemli Teknik Uzman
- Teknik Uzman
- Teknik Uzman Yrd.

Gibi rütbeler üzerinden ilerleyelim diyoruz. Bu sayede forum içeriğine daha uygun olacağını düşündüm. Fikirlerinizi belirtir misiniz?
Askerlik rütbeleri gibi ve bana fazla resmi geldi :D

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518

- Kıdemli Teknik Uzman
- Teknik Uzman
- Teknik Uzman Yrd.

Güzel olur aslında Uzman yerine Hoca kullanın :) işin şakası tabi ne zamana düşünüyorsunuz belki yardım alanlar bu insanları bekler bazen bir konuya anlamsız şekilde yeni bir üye olmadık alakasız bir çözüm önerebiliyor ya da bilgisi olmayan biri önerebiliyor.

KS

John Swanson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Güzel olur aslında Uzman yerine Hoca kullanın :) işin şakası tabi ne zamana düşünüyorsunuz belki yardım alanlar bu insanları bekler bazen bir konuya anlamsız şekilde yeni bir üye olmadık alakasız bir çözüm önerebiliyor ya da bilgisi olmayan biri önerebiliyor.
Evet hoca olabilir aslında. Hatta en üst rütbe de "Pc Hocası" olsun diyeceğim ama bu seferde o rütbeye sahip kişiyi Taner hoca sanmasalar iyidir :)

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889

- Kıdemli Teknik Uzman
- Teknik Uzman
- Teknik Uzman Yrd.

Bence bir bir konu açıp "arkadaşlar 5 farklı kademe rütbe olucak birbiriyle alakalı terimler ile öneri yapabilir misiniz ?"diye sormalısınız.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Bence yine bir ayrımdayız her mesaj yazan teknik konularda başarılı olacak gibi bir rütbe almamalı öncelikle çözüm olayı sonuca varılmalı birinin cevabı çözüm olarak sayılıp çözüm sayısına göre teknik, uzman gibi ünvan verilmeli. Biliyorum şimdi iki kişi aynı aynı çözüme yakın verirse diyecekler var, ya ilk yazanı ya da daha akıcı ve detaylı ve basit çözüm sağlayanı seçilmeli.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bence yine bir ayrımdayız her mesaj yazan teknik konularda başarılı olacak gibi bir rütbe almamalı öncelikle çözüm olayı sonuca varılmalı birinin cevabı çözüm olarak sayılıp çözüm sayısına göre teknik, uzman gibi ünvan verilmeli. Biliyorum şimdi iki kişi aynı aynı çözüme yakın verirse diyecekler var, ya ilk yazanı ya da daha akıcı ve detaylı ve basit çözüm sağlayanı seçilmeli.
Çözüm diye bir özellik getirilse ve rütbeler bu çözüm sayısına göre verilse daha iyi olur aslında.
O zaman şu en iyisi olur bence :
Birisi diyelim uzmandı ve 2000 mesajı geçti o hemen bilge olmayacak bilge olması için 2000+mesaj + 50 "UP" yani "uzmanlık puanı" olucak 50 UP bilge olunca sıfırlanacak.Bu kıdemliden sonra aktif olucak yani
KIDEMLİDEN SONRA RÜTBE ATLAMAK İÇİN gereken mesaj + 50up gerekecek bence çok mantıklı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri