PCHocası Forum Rütbeleri

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Arkadaşlar iyi rütbeler önermişsiniz de mesaj sayısı az. Daha üstü olmalı diye düşünüyorum. Farklı seçenekler olabilir. Direk adminlerin belirlediği kişiye özel rütbe de olabilir.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Ek olarak puan sistemine de bir şey yapılmalı. Daha üstüne çıkılmıyor , sürekli aynı puandayım.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bence bu süre düşünmek için çok uzundu. Benim fikrim ekran kartı modellerinin rütbe olmasından yana.
Aynen aynen ben de ekran kartı modelleri olarak düşünmüştüm rog strix,tuf ya da surprimx,gaminz,ventus,aero gibi biraz kötü oluyor böyle.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
@OceanLaB - Rol ve Rozet sistemine geçilebilir.

Aşağıdaki tabloda mesaj sayılarını belirli bir sıraya göre yazdım.
Aslında sistemi, son rozet 50.000 ve üzeri olacak şekilde ayarlamayı düşünmüştüm.
Fakat 50.000 mesaj çok fazla olabilir diye toplamda 30.000 Mesaj olacak şekilde ayarladım.
Bunun haricinde bazı ekstra rozetler de eklenebilir. (Yüksek beğeni - Aktif Üye - Fırsatçı - Gececi vb.)
Sağ tarafta da basit bir örnek ile gösterdim. ( Rol / Rozet isim ve görünümleri örnektir. )

WR-03.jpg

(Soldaki rozetlerin büyük bir kısmı alıntıdır. Sadece mavi olan 5 tanesini kendim düzenleyerek tekrar ekledim.)

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bu arada, roller ile ilgili değil ama çözülen konuları da bir şekilde belirtebilirsek iyi olur. ✔️✔️
Diğer türlü konu hâlâ aktif gibi görünüyor, kilitlenmiş konulara giriyoruz.
1665969154298.png

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Çözüm sayısı rozetin altında belirtilmeli bence. Yani düşünsenize 2000 mesaj atmış ancak 1 çözümü dahi yok (tabii ki misal veriyorum). Ayrıca kimin ne kadar konuyu çözüme kavuşturduğunu insanlar kendileri görüp o kişilerin görüşlerini ve bilgisini daha güvenilir bulabilir. Özellikle foruma ihtiyacı olduğunda yardım almak isteyen kişiler geldiğinde daha bilgili olduğuna güvendiği kişiyi dinlemek isteyebilir.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Özellikle foruma ihtiyacı olduğunda yardım almak isteyen kişiler geldiğinde daha bilgili olduğuna güvendiği kişiyi dinlemek isteyebilir.
Daha bilgili kişi aktif olmadığı zaman diğerleri öneri yapar Öylede siğerlerinin önerisini ciddiye almaz. Yaşandı bu.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Daha bilgili kişi aktif olmadığı zaman diğerleri öneri yapar Öylede siğerlerinin önerisini ciddiye almaz. Yaşandı bu.
Uğur hoca varken herkes hep onu etiketliyordu, diğerleri yardım ediyordu o Uğur hocanınkini ciddiye alıyordu.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Mod yada adminlerin aktif olmadığı/konuya bakmadığı ama çözüme ulaşan çok konu olduğunu düşünürsek şuan bu özellik bir işe yaramıyor.
"Çözüm" kısmının şu an için yapılabileceğini düşünmüyorum. Benzer bir konuyu "Ayın Üyesi" konusunda da konuşmuştuk, belki hatırlarsın.
Konuyu kimin çözdüğüne bot karar veremeyeceği için birinin manuel olarak konuları incelemesi ve "bu konuyu Ahmet çözmüş" demesi gerekiyor. O da yönetime ekstra iş yükü demek.
Aynı konu içinde birden fazla kişinin de yardımı olacağı için, "Bunu Ahmet mi çözmüş, yoksa Mehmet mi çözmüş.... Veli de güzel yazmış, hangisini seçmeliyim?" gibi bir durum da olacaktır. Hepsini birden seçsen, çorba olur. Sadece 1 tanesini seçsen, diğerlerine haksızlık olur. O yüzden şu an için bunun yapılabileceğini sanmam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri