PCHocası Forum Rütbeleri

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Mesela bu yazdıklarımızda mesaj sayımıza katkıda bulunmasın. Açılan belli konular mesajlara katkıda bulunmasın yani. Hem böyle olunca konularda uygun başlıklara açılır, yani forum daha çok olması gerektiği gibi olur. Kimse yanlış açılan, mesajı sayılmadan öneri yapmak istemez bence.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bende bundan bahsettim, "X" eki uygun gibi.
-Kıdemli
-Kıdemli X
-Uzman
-Uzman X
-Hoca
-Hoca X

Veya dendiği gibi "+" da olabilir.

O biraz kafa karıştırabilir.
Daha belirgin ayırmak gerekir.
Bu yüzden "Yarı" daha uygun diye düşünüyorum.

-Yarı Kıdemli-Kıdemli
-Kıdemli-Kıdemli X
-Yarı Uzman-Uzman
-Uzman-Uzman X

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Onun içinde mesela ürün aldı incelemesini yaptı Kullanıcı İncelemeleri kategorisinde açılacak ve o konudaki mesajlar yansımayacak rütbeye şey gibi düşün PM den yazınca nasıl mesajlar kısmında hiçbir şey olmuyorsa aynısı olur bu Geyik kategorisi içinde geçerli.
Geçen defa da konuşmuştuk orada da çözüm olması konusunda ısrar etmiştim orası olsun da gerisi içinde forumda ki alanlara göre ünvanlar farklılaşabilir ama olmaması gereken şey sürekli alakasız mesaj atanlarla teknik, yazılım, donanım, tavsiye , öneri vb. gibi konularda emek verip çözüme ulaşan insanlarla bir olmamalı yoksa ileri de bu insanlar foruma yardımcı olmayı bırakırsa içi boş üstün körü mesaj atılan forum olur güzel olmaz. Şu an herkes fikrini söylüyor bunları toplayıp derleyip değerlendirenler sizler olacaksınız hadi hayırlısı güzel bir şey çıkması umuduyla :)

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
O biraz kafa karıştırabilir.
Daha belirgin ayırmak gerekir.
Bu yüzden "Yarı" daha uygun diye düşünüyorum.

-Yarı Kıdemli-Kıdemli
-Kıdemli-Kıdemli X
-Yarı Uzman-Uzman
-Uzman-Uzman X
X bana daha anlamlı geliyor. Yarı saçma geldi. Ona illaki bir şey bulunur. + da olabilir.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Geçen defa da konuşmuştuk orada da çözüm olması konusunda ısrar etmiştim orası olsun da gerisi içinde forumda ki alanlara göre ünvanlar farklılaşabilir ama olmaması gereken şey sürekli alakasız mesaj atanlarla teknik, yazılım, donanım, tavsiye , öneri vb. gibi konularda emek verip çözüme ulaşan insanlarla bir olmamalı yoksa ileri de bu insanlar foruma yardımcı olmayı bırakırsa içi boş üstün körü mesaj atılan forum olur güzel olmaz. Şu an herkes fikrini söylüyor bunları toplayıp derleyip değerlendirenler sizler olacaksınız hadi hayırlısı güzel bir şey çıkması umuduyla :)
Çözüm de şöyle işler mesela bir hatada işler herhangi bir öneri yaptığında kullanıcı tamam ben bunu alıyorum dediğinde önere kişiye çözüm verilmeyecek.

Çözüm mesela ben valorant açamıyorum hata veriyor diye bir konu açtım üyede bana yapamam gerekeni amlattı ve hata ortadan kalktı işte bunun gibilere çözüm verrilecek.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
X bana daha anlamlı geliyor. Yarı saçma geldi. Ona illaki bir şey bulunur. + da olabilir.
Birde şunu ekleyelim, üyeler açtıkları konu altlara gidince 'up' yazıyorlar. Eğer konuya 1 saat içinde mesaj atılmaz ise veya konu aktifken 1 saat boyunca mesaj gelmiyorsa 'Konuyu Üste Çıkar' butonu olabilir.

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
konu ile alakası yok ama bende forum için bir öneri yapmak istiyorum,belki konu açma kısmına “rehber” eklenebilir örneğin: [Rehber] Steam level nasıl atlanır gibi
şu kısım:
1665934472528.png

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Çözüm de şöyle işler mesela bir hatada işler herhangi bir öneri yaptığında kullanıcı tamam ben bunu alıyorum dediğinde önere kişiye çözüm verilmeyecek.

Çözüm mesela ben valorant açamıyorum hata veriyor diye bir konu açtım üyede bana yapamam gerekeni amlattı ve hata ortadan kalktı işte bunun gibilere çözüm verrilecek.
aynen çözüm mesajı belli bir renkte çözüm diye görünür ve altında başkasına da yardımı dokunduysa diye bir artı eklenir bu çözüm size yardımcı olduysa tıklayın gibi her tıklayan orada görünsün microsoft hata çözümleri gibi bunlarda çoğaltılabilir.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
İşte bu dediğiniz için benim mesajımdaki gibi olsa çok iyi olur bu şekilde boş mesaj atan üst seviye rütbelere ulaşamayacak.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Unutulmadı arkadaşlar. Sadece rütbeye karar veremedik. Şimdi şöyle düşünüyoruz;

- Kıdemli Teknik Uzman
- Teknik Uzman
- Teknik Uzman Yrd.

Gibi rütbeler üzerinden ilerleyelim diyoruz. Bu sayede forum içeriğine daha uygun olacağını düşündüm. Fikirlerinizi belirtir misiniz?
Bence bu süre düşünmek için çok uzundu. Benim fikrim ekran kartı modellerinin rütbe olmasından yana.

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
165
şuanki rütbeler neye göre veriliyor ben bilmiyorum da. mesela şuan aktif üye diyor, bundan sonra ne gelecek ve nasıl alacağım ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri