Öneri Render Ve Yüksek Performans Alabileceğim Bir Sistem Arıyorum Topladığım Kasa Için Önerilerinizi Almak Isterim

Eyüb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Öncelikle merhabalar hem yüksek fpsli Oyun oynuyabileceğim hemde Render alıp düzenlemeler yapacağım bir kasa arıyorum kendi bildiğim kadarıyla birşeyler topladım en alt kısıma linkini koyuyorum eksiklerimi söylerseniz dinlemek isterim

Sadece araştırdığımda da istediğim cevabı alamadığım bir sorunum var hazırladığım sistem bileşenleri için güzel bir kasa bulamadım veya bulduğum kasalar çok pahalıydı normalde dışardan çok sade ve şık duran ( NZXT H510i RGB Tempered Glass USB 3.1 Siyah Mid Tower kasa ) adlı kasayı istiyordum fiyat aralığı da bana uyuyordu ama araştırınca çok fazla fan takılmadığını sıkışık dar bi kasa olduğunu fark ettim

Sizden ricam güzel hava sirkülasyonu olan ilerki dönemde rgb ek fanlar ekliyebileceğim fiyat olarak çok fazla olmayan bir kasa ve içerisinde kötü durmayacak yine aynı şekilde makul fiyatlarda kasaya uygun rgb sıvı soğutucu arıyorum topladığım sistem parçaları içinde fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim yanlışım varsa bilmek isterim. şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. :)

Ekli dosyalar

• 10C7A02E-F2F1-4D65-9B0D-6060DC3B918A.jpeg
    10C7A02E-F2F1-4D65-9B0D-6060DC3B918A.jpeg
    163.9 KB · Görüntüleme: 23

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
hocam sakın bu parayı bu sisteme vermeyin toplama yapınca fiyat çok uçuk oluyor ütopyada

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Daha iyi bir sistem toplanabilir düz 40 a

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
anakart :

ekran kartı:

işlemci :

ssd:

kasa:

ram:

total 40.050tl

ürünler keyfinize göre değişiklik gösterebilir ama topladığınız sistemden çok çok daha üstün bir sistem topladım

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
anakart :

ekran kartı:

işlemci :

ssd:

kasa:

ram:

total 40.050tl

ürünler keyfinize göre değişiklik gösterebilir ama topladığınız sistemden çok çok daha üstün bir sistem topladım
hocam ekran kartı kasaya sığmıyo galiba çünkü max 240mm diyor ve de hocam monitör dahil olsun diyor arkadaş

KS

Eyüb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
anakart :

ekran kartı:

işlemci :

ssd:

kasa:

ram:

total 40.050tl

Uğraştığınız için çok teşekkür ediyorum güzel toplamışsınız fakat 40 bin fiyata monitör de dahil etmem gerekiyor sınır 40 olması lazım onun için ne değişiklik yapabilirz

ve ekstra olarak intel işlemciyse nvdia ekran kartlarından ryzsene amd öneriyorlar bunun içinde bilgi ve tecrübenizi aktarabilitmisiniz acaba ?

hocam ekran kartı kasaya sığmıyo galiba çünkü max 240mm diyor ve de hocam monitör dahil olsun diyor arkadaş
Evet tam olarak aradığım şey bu oluyor sıvı soğutucusu da dahil olsa çok daha iyi olur hatta çünkü maddi olarak daha üstüne çıkma imkanım yok hem Render adobe uygylamaları kullanırken oyun içinde bnim için yeterli bir sistem olsun istiyorum

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
kasa olarak bununla değiştirilebilir
eğer monitör dahil istiyorsanız ekran kartı yada işlemciden kısılmak zorunda birde şu sisteme bakın derim 40.1k monitörsüz fakat bence idarelik bir monitör kullanılabilir sistemi her zaman almıyorsunuz ama 3-4kya güzel bir monitör alabilirsiniz

üstelik sıvı soğutucu dahil ama ram ve ssd den kısılmış

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
bence bu olabilir

bundan 2 tane al albilirsende 4 tane al müq olur

sistem bu bence alınır

eğer monitör dahil istiyorsanız ekran kartı yada işlemciden kısılmak zorunda birde şu sisteme bakın derim 40.1k monitörsüz fakat bence idarelik bir monitör kullanılabilir sistemi her zaman almıyorsunuz ama 3-4kya güzel bir monitör alabilirsiniz

hocam ben 40k ya 2k monitörlü mis gibi topladım

Son düzenleme:

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
5900x : 7.629
4070ti : 19.995
B650: 3.894
A data xpg 4133 mhz ram 16 x2 : 3.050
Gigabayte 750w : 2.051₺

Toplam: 36.619₺

Ek olarak kasa ve monitöre 4k kalıyor

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
5900x : 7.629
4070ti : 19.995
B650: 3.894
A data xpg 4133 mhz ram 16 x2 : 3.050
Gigabayte 750w : 2.051₺

Toplam: 36.619₺

Ek olarak kasa ve monitöre 4k kalıyor
hocam soğutucu ve depolama nerde 750w buna yeter mi ve hocam ben yukarda mis gibi sistem toplamışım o bundan kat kat daha iyi

KS

Eyüb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam soğutucu ve depolama nerde 750w buna yeter mi ve hocam ben yukarda mis gibi sistem toplamışım o bundan kat kat daha iyi
Haklısınız emeğinize sağlık çok teşekkür ediyorum şunu sormak istiyorum mesela ekran kartından biraz düşürüp başka şeyleri yükseltmeyi neden tercih etmiyoruz tabiki en iyi ekran kartı bu biliyorum ama ondan artıcak parayla başka şeyleri de üst seviyeye çıkarabiliriz

Peki böyle sizin önerdiğiniz toplama kasa mı tercih edeyim yoksa toplama olarak mı bakmalıyım ?

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
Haklısınız emeğinize sağlık çok teşekkür ediyorum şunu sormak istiyorum mesela ekran kartından biraz düşürüp başka şeyleri yükseltmeyi neden tercih etmiyoruz tabiki en iyi ekran kartı bu biliyorum ama ondan artıcak parayla başka şeyleri de üst seviyeye çıkarabiliriz
hocam düşürürseniz alabilceğiniz ekran kartı 3080 aralarında 1k fiyat farkı var onla birşey yükseltemeyiz 3070ti a düşürürsek hazır sistem almak mantıklı okartlarda hazır sistemlerde de düşük işlemciler var yani işinizi görmez en mantıklısı bu o yüzden bu işlemcinin üstü zaten ddr 4 de yok ddr 5 de rakibi fps vs olarak 7700x eğer ona geçerseniz de üstüne 5k para koymanız gerekir o yüzden en mantıklısı bu başka sorunuz varsa sorabilirsiniz

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
ANAKART:

İŞLEMCİ:

EKRAN KARTI:

RAM:

SSD:

SIVI SOĞUTMA:

PSU:

KASA:

TOPLAM FİYAT: 38.8K

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
ANAKART:

İŞLEMCİ:

EKRAN KARTI:

RAM:

SSD:

SIVI SOĞUTMA:

PSU:

KASA:

TOPLAM FİYAT: 38.8K
hocam monitör nerede ve işlemci 5700x in rakibi benim dediğm sistemde 5800x artı 2k 144hz monitör var

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
hocam monitör nerede ve işlemci 5700x in rakibi benim dediğm sistemde 5800x artı 2k 144hz monitör var
5700X e denk değil daha iyi

Senin önerdiğin sistemin parça kalite ile benim önerdiğim sistemin parça kalitesine bak bakalım aynı mı

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
5700X e denk değil daha iyi

Senin önerdiğin sistemin parça kalite ile benim önerdiğim sistemin parça kalitesine bak bakalım aynı mı
hocam monitör nerde ve benim önerdiğimin ankartı aorus psu 1000w orta kalite neresi kalitesiz acaba merak ettim i5 ile r7 nasıl karşılaştırabiliyorsunuz onuda anlamadım hadi onuda geçtim 5800x koymuşum 5800x ile de 13400f karşılaştırmazsınız heralde aslında 5700x ile dahi karşılaştırmamanız gerek benim parça kaliteme laf ediyorsun kendi koyduğun anakart asus giriş seviyesi

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
hocam monitör nerde ve benim önerdiğimin ankartı aorus psu 1000w orta kalite neresi kalitesiz acaba merak ettim
1000W olması kalitesini mi belli ediyor. 3 adet koruması var sadece korumaları eksik. Kapasitörleri japon değil. Bu kadar para verip böyle bir PSU ya kim sistemini emanet eder.
Önerdiğin anakart Kronik SECURE BOOT sıkıntı bir anakart.

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
1000W olması kalitesini mi belli ediyor. 3 adet koruması var sadece korumaları eksik. Kapasitörleri japon değil. Bu kadar para verip böyle bir PSU ya kim sistemini emanet eder.
Önerdiğin anakart Kronik SECURE BOOT sıkıntı bir anakart.
hocam psu değiştirdim anakart hakkında ise çoğu anakarta böyle şeyler olabilir hiç olmazdansa önerdiğinizden iyidir iyi günler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri