Çözüldü Rx580 calismiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Maliyeti fazla gelirse yapmazsiniz diyorsunuz peki ne yapicam ekran kartsız
Yapabileceğim öneri o anladığım kadarıyla kargosuna kadar sorun oluyor durumunuz iyi değil ben kartı mı sattım sonra hd7350 aldım gürüntü versin diye sonra macun değiştim kart bir daha çalışmadı 100 tl ye almıştım sonra gidip daha idarelik temiz bir şey baktım 12 yıllık 1 gb karta 400 tl verdim kullanıyorum zorunlu olarak yüksek oyunlardan vazgeçtim simülasyon oyunları oynuyorum.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Hocam ben kartı çok sonradan çıkardım baktim calismiyor oyle denedim diger slota takarken sistem kapaliydi acik degildi ilk basta karti hic cikarmadan sadece tozunu aldim baktim calismadi cikardim
Bir kafede ya da arkadaşınız da deneyin çalışırsa tekrar buraya yazın kasanız da ne gibi bir problem var araştıralım ama uzaktan gerçekten elimizden bir şey gelmiyor bu durumda

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Bir kafede ya da arkadaşınız da deneyin çalışırsa tekrar buraya yazın kasanız da ne gibi bir problem var araştıralım ama uzaktan gerçekten elimizden bir şey gelmiyor bu durumda
Hocam bu arada dram ışığı yanıyor bundan dolayı olabilir mi?

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Hocam kartta sorun yokmus simdi taktim rgbsi yaniyor fanlar donuyor fakat goruntu yok boot isigi yaniyor anakartta

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Hocam az once ramin slotunu temizledim taktim be calisti tek modul olarak sonrs 2.modulu taktim calismadi simdi cikardim tek modulu tekrardan boot etmiyor

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Actim su an bilgisayari tek modul calistiriyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Hocam bu arada dram ışığı yanıyor bundan dolayı olabilir mi?
Bu sorun yeni mi oldu yoksa ilk konu açıldığından beri var mıydı?
Hocam az once ramin slotunu temizledim taktim be calisti tek modul olarak sonrs 2.modulu taktim calismadi simdi cikardim tek modulu tekrardan boot etmiyor

Actim su an bilgisayari tek modul calistiriyorum
2 bellekte tek tek çalışıyor mu?

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Bu sorun yeni mi oldu yoksa ilk konu açıldığından beri var mıydı?

2 bellekte tek tek çalışıyor mu?
Hocam ekran kartinda sorun yokmus evet sorun oldugundan beri yani dunden beri var ramlerden birini tek calistirabiliyorun diger rami tek calistirinca dram isigi yaniyor ama 1 gun once ikiside gayet saglamdi.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bu konuyu actigimdan beri var kste sorun bunlardan kaynakliymis zaten ekran kartiyla alakasi yokmus.
ilk söyleseydiniz ram olduğu belliydi bu kadar korkma bu kadar yorulma olmazdı dram ışığı ram ile sorunda yanıyor zaten, sevindim sizin adınıza ama keşke ilkten deseydiniz size ramları tek tek slot slot deneyin diyecek arızayı belirleyecektik ama şunu unutmayın sistem çalışır halde yaptığınız gibi iç bileşenleri sökmeyin takmayın yorumda belirtmiştim şansa çalışır diye sizin ki şans ekran kartını anakart yatağını yakmış olabilirdiniz.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
ilk söyleseydiniz ram olduğu belliydi bu kadar korkma bu kadar yorulma olmazdı dram ışığı ram ile sorunda yanıyor zaten, sevindim sizin adınıza ama keşke ilkten deseydiniz size ramları tek tek slot slot deneyin diyecek arızayı belirleyecektik ama şunu unutmayın sistem çalışır halde yaptığınız gibi iç bileşenleri sökmeyin takmayın yorumda belirtmiştim şansa çalışır diye sizin ki şans ekran kartını anakart yatağını yakmış olabilirdiniz.
Simdi söyle ramleri slot slot denedim ramlerden biri her slotta calisiyor digeri hicbir slotta calismiyor dram isigi yaniyor ikisini taktigimda yine dram isigi yaaya devam ediyor.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Simdi söyle ramleri slot slot denedim ramlerden biri her slotta calisiyor digeri hicbir slotta calismiyor dram isigi yaniyor ikisini taktigimda yine dram isigi yaaya devam ediyor.
o belleğide temizlediniz mi anlamsız şekilde silgi ile iletken sarı modül girişi silinince çalışabiliyor kir ter korozyon gibi durumlarda ya da statik olayında eğer çalışmıyorsa ram arızalıdır aynı marka modelden ram alıp denemeniz uygunluk açısından uymazsa yeni kit almanız elinizde ki tek ram i de satarak gerekir ya da tek 8 kullanırsınız :)

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
o belleğide temizlediniz mi anlamsız şekilde silgi ile iletken sarı modül girişi silinince çalışabiliyor kir ter korozyon gibi durumlarda ya da statik olayında eğer çalışmıyorsa ram arızalıdır aynı marka modelden ram alıp denemeniz uygunluk açısından uymazsa yeni kit almanız elinizde ki tek ram i de satarak gerekir ya da tek 8 kullanırsınız :)
Ama nasıl arızalandı onu anlamis degilim daha dun calisiyordu.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ama nasıl arızalandı onu anlamis degilim daha dun calisiyordu.
Belki en başta dram ışığını söyleseydiniz ekran kartını foto attınız ya sistem çalışırken çıkardığınızda belki o ara tümüyle gitti belki ramları sök tak yaparak temizleyerek sorunu çözebilirdik, kulağınıza küpe yapın sistem açıkken hiç bir zaman iç bileşenleri sökmeyin bende ki 12 yıllık kartı bile çıkarırken ellerim titrer aman bozulmasın uğraşmayalım diye her şeyi söker güç boşaltır öyle yaparım bu devir zor devir bizim için diikatli olun hem açıkken size de zarar verebilir elektrik bu :)

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Belki en başta dram ışığını söyleseydiniz ekran kartını foto attınız ya sistem çalışırken çıkardığınızda belki o ara tümüyle gitti belki ramları sök tak yaparak temizleyerek sorunu çözebilirdik, kulağınıza küpe yapın sistem açıkken hiç bir zaman iç bileşenleri sökmeyin bende ki 12 yıllık kartı bile çıkarırken ellerim titrer aman bozulmasın uğraşmayalım diye her şeyi söker güç boşaltır öyle yaparım bu devir zor devir bizim için diikatli olun hem açıkken size de zarar verebilir elektrik bu :)
Rami acikken sökmedim ama ramle alakasi ne anlamadim biri saglam digeri degil sacma

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Rami acikken sökmedim ama ramle alakasi ne anlamadim biri saglam digeri degil sacma
Dedim ya bu gibi durumlarda sistemde ki diğer parçalarda arızalanabilir diye bir anakart üstünde hepsi birbirine bağlı hepsi aynı güç kaynağı üstünden anakartla birbiriyle iletişim halinde neyse sağlık olsun ucuz atlattınız başkabir problem veya sorununuz varsa tekrar yazabilirsiniz ama detaylı olsun :)

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Dedim ya bu gibi durumlarda sistemde ki diğer parçalarda arızalanabilir diye bir anakart üstünde hepsi birbirine bağlı hepsi aynı güç kaynağı üstünden anakartla birbiriyle iletişim halinde neyse sağlık olsun ucuz atlattınız başkabir problem veya sorununuz varsa tekrar yazabilirsiniz ama detaylı olsun :)
ucuz mu bir ram kaç para hocam şimdi tekini servise vermeye çalışıcam bakalım nolcak bu 8 ramlede napcam bilmiyorum kasıyor gibi gözüküyor valorant vs

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
ucuz mu bir ram kaç para hocam şimdi tekini servise vermeye çalışıcam bakalım nolcak bu 8 ramlede napcam bilmiyorum kasıyor gibi gözüküyor valorant vs
garantisi varsa güzel verin garantiye sıfırını alırsınız ama yoksa ram tamirini de duymadım şu zamana kadar olmaz herhalde olsa da verimli olmaz. Siz ram marka modelini belirtin üstünde yazar kodu bakalım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri