Çözüldü Rx580 calismiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
garantisi varsa güzel verin garantiye sıfırını alırsınız ama yoksa ram tamirini de duymadım şu zamana kadar olmaz herhalde olsa da verimli olmaz. Siz ram marka modelini belirtin üstünde yazar kodu bakalım ?
bildiğim kadarıyla corsair rame ömür boyu garanti veriyor sorun şu şimdi ben bunun sadece tekini versem olur mu garantiye?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ömür boyu sınırlı garanti deniyor ürünlerinde ama değişim arıza için nereden aldığınız faturanız olması lazım çünkü fatura olmadan ya da sizin adınıza olmadan ilerlemek zor. Ürün sizin adınıza faturalıysa nereden aldıysanız orayla iletişime geçin servise yönlendirip kendileri de bakabilir eğer resmi türkiye desteği olmazsa ingilizce olarak sizi corsair ab ye yönlendirebilirler.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Ömür boyu sınırlı garanti deniyor ürünlerinde ama değişim arıza için nereden aldığınız faturanız olması lazım çünkü fatura olmadan ya da sizin adınıza olmadan ilerlemek zor. Ürün sizin adınıza faturalıysa nereden aldıysanız orayla iletişime geçin servise yönlendirip kendileri de bakabilir eğer resmi türkiye desteği olmazsa ingilizce olarak sizi corsair ab ye yönlendirebilirler.
faturası durmuyor ki ya.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
eğer sizinse aldığınız yerden fatura isteyebilirsiniz dijital fatura da olabilir şu an aldığım ürünlere baktığımda fatura iste gibi seçenekler bulabiliyorum farklı siteler farklı markalarda farklı adlarla siz de aldığınız yerle iletişime geçin hem fatura talebi hemde ürün hakkında konuşun.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
eğer sizinse aldığınız yerden fatura isteyebilirsiniz dijital fatura da olabilir şu an aldığım ürünlere baktığımda fatura iste gibi seçenekler bulabiliyorum farklı siteler farklı markalarda farklı adlarla siz de aldığınız yerle iletişime geçin hem fatura talebi hemde ürün hakkında konuşun.
aldığım yeri hatırlamıyorum ki başka birinin hesabından almıştık.

ASUS R7 240

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaslar merhaba elim ayağım titriyor az önce kartın fanları ara sıra temassızlık yapiyor diye peceteyle fanlari temizledim tozunu aldım ve ekran kartinin ortasindaki bakır boruya sadece dokundum meraktan simdi karti takiyorum kartin fanlari donmuyor ve rgbsi yanmiyor görüntü yok anlayan arkadaslar lutfen yardimci olsunlar
arkadaşım elinde başka bir kart varsa tak dene start alıyomu yada kartı başka sisteme tak sorun aynı ise kart arızaldır senin yapabileceğin pek fazla bişey yok

ASUS R7 240

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
ekran kartını çipine ızgaralı çakmak ile 5 10 dk arası ısıt sonra 40 1 saat kadar dinlendir belki yardımcı olur senin yapabileceğin şey bu dur en fazla olmasa bir bilgisayarcıya götür
ekran kartında bir problem olmadığını çözdük siz yorumları okumamışsınız ve uygun olmayan bir yöntem sunmuşsunuz kesinlikle bilinçsiz olarak böyle yöntemler denenmemeli diye düşünüyorum.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
o konuda kesinler ama iletişime geçince fatura ibrazı istiyorlar yoksa süreç ilerlemiyor genelde yardımcı olamıyoruz diyorlar siz yine de aldığınız yerle iletişime geçin bakalım ne diyecekler.
Simdi o bozuk dedigim rami iyice sildim taktim dram isigi yanmiyor ama boot isigi yaniyor yarin baska bir gpu ile biosa girip xmp profilini sifirlicam

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
ekran kartını çipine ızgaralı çakmak ile 5 10 dk arası ısıt sonra 40 1 saat kadar dinlendir belki yardımcı olur senin yapabileceğin şey bu dur en fazla olmasa bir bilgisayarcıya götür
Hocam firina koyimmi güzel pişer öyle

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Simdi o bozuk dedigim rami iyice sildim taktim dram isigi yanmiyor ama boot isigi yaniyor yarin baska bir gpu ile biosa girip xmp profilini sifirlicam
tamam yarın dener buraya yazarsınız sonucu ve dediğim gibi değişim iade konularında fatura istiyorlar unutmayın ama umarım oda çözülür belki belli frekansta sorun yaşatıyordur.

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
tamam yarın dener buraya yazarsınız sonucu ve dediğim gibi değişim iade konularında fatura istiyorlar unutmayın ama umarım oda çözülür belki belli frekansta sorun yaşatıyordur.
şaşkınlık içerisindeyim şu an 2.rami taktım 3.slota ilk açılışta bootlamadı kapatıp tekrar açtım şimdi sorun yok 16 gb olarak kullanıyorum ama biosa hala giremiyorum o benim gpu biosumla alakalı 2.eski bir gpu alıp hallederim onu yardımınız için teşekkürler @ugur.gozaydin

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
şaşkınlık içerisindeyim şu an 2.rami taktım 3.slota ilk açılışta bootlamadı kapatıp tekrar açtım şimdi sorun yok 16 gb olarak kullanıyorum ama biosa hala giremiyorum o benim gpu biosumla alakalı 2.eski bir gpu alıp hallederim onu yardımınız için teşekkürler @ugur.gozaydin
şimdi de 4 ram slotunuz olduğunu öğrenmiş olduk :) eksik belki de ramları doğru sıralamayla takmadınız 4 slotsa direk ilk ikisi kullanılmaz 1 ve 3 2 ve 4 olarak kullanılır genelde :)

KS

invictus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
şimdi de 4 ram slotunuz olduğunu öğrenmiş olduk :) eksik belki de ramları doğru sıralamayla takmadınız 4 slotsa direk ilk ikisi kullanılmaz 1 ve 3 2 ve 4 olarak kullanılır genelde :)
yok ya biliyorum 1 ve 3.slota takılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri