Ryzen 5 5600 İçin Sıvı Soğutma Vs Hava Soğutma?

KaiHiwatari

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Selam Arkadaşlar,

Sistemi yeni topladım;
-Ryzen 5 5600
-Asus PRIME B550-PLUS anakart
-Sapphıre rx6700xt Nitro
-G.SKILL 8X2 Ram
-Samsun 980 500 gb m.2
-Sharkoon TG6 Kasa
-Sharkoon 650+80 sertifikalı psu

Sistemimdeki stok soğutucuyu cıkartacağım bulunduğum yerin nem ve sıcaklık seviyeleri içerisinde oyun oynadığımda ve malum kasamın mesh olmamasından dolayı sıcaklık 75 derecelerde geziyor ben işlemcim bu sıcaklıkta çalışsın istemiyorum.

Kasanın kapağını açtığımda düşüyor aslında ama sürekli bununla uğraşmak istemiyorum ve stock soğutucu yerine daha kaliteli olan bir soğutucu takmak istiyorum, bu sebepten ötürü sizlere danışmadan yanlış bir karar vermek istemedim.

Sizce önü mesh olmayan bir kasaya göre sıvı soğutucumu almalıyım, hava soğutmalı olanımı tercih etmeliyim bütçe konusunda çok kısıtla ilgili bir problemim yok (2k yeter sanırım) ama abartmakta istemem çünkü sistemim o kadar ağam şaham birşey değil.

Öncelikle hangisini tercih etmeliyim, varsa tecrübe ettiğiniz veya tavsiye ettiğiniz bir ürün göz atmak isterim. Şimdiden bu formda emek veren herkese teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Birincisi size tavsiyem kasanızı MESH bir kasayla değiştirin. İçeri bol hava girmediği sürece isterseniz özel sıvı soğuta sistemi kurun içine tam verim alamazsınız soğutmadan. Kasa değiştiğinde eğer sıcaklıklar sizi yine tatmin etmezse veya soğutucu sesi rahatsız ederse R5 5600 için iyi bir hava soğutucu yeterli olur ama sıvı soğutma almayın demem. Tercih meselesi, ikisi de olur.

KS

KaiHiwatari

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Birincisi size tavsiyem kasanızı MESH bir kasayla değiştirin. İçeri bol hava girmediği sürece isterseniz özel sıvı soğuta sistemi kurun içine tam verim alamazsınız soğutmadan. Kasa değiştiğinde eğer sıcaklıklar sizi yine tatmin etmezse veya soğutucu sesi rahatsız ederse R5 5600 için iyi bir hava soğutucu yeterli olur ama sıvı soğutma almayın demem. Tercih meselesi, ikisi de olur.
Açıkçası Kasamın duruşunu ve malzeme kalitesi çok hoşuma gidiyor, şuan için kasa değiştirme gibi bir düşüncem yok, o sebepten bu kasaya en mantıklı soğutucuyu kullanma taraftarıyım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Açıkçası Kasamın duruşunu ve malzeme kalitesi çok hoşuma gidiyor, şuan için kasa değiştirme gibi bir düşüncem yok, o sebepten bu kasaya en mantıklı soğutucuyu kullanma taraftarıyım.
Vallahi kasada bariz hava akışı sorunu var. Aynı kasayı kullanan bugün bir kullanıcı daha vardı forumda aynı şekilde yüksek sıcaklık sorunu var. Kasayı bence değiştirin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri