SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833

Steam Nedir?​

Steam'ı anlatmam için özel olarak açıklamalar sarfetmeme gerek yok sanırım? Yine de Steam ile ilk kez karışılacaklar için, Steam bir Dijital Oyun platformudur. Tıpkı telefonlarınızdaki Play Store, App Store, App Gallery gibi.

Yeni Steam nasıl yüklenir?​

• Android: Bu bağlantıyı Android cihazınızda açın:

Google Play mağazası, betaya katılmanız ve güncellenmiş uygulamayı indirmeniz için size bir bağlantı sunacaktır.
  • iOS: Bu bağlantıyı iOS cihazınızda açın:

Apple'ın kendi TestFlight uygulamasını yüklemeniz istenecektir. TestFlight yüklendikten sonra, güncellenmiş Steam Mobil Uygulamasını otomatik olarak yükleyecektir.

Uyarı: Apple yönergelerine göre, iOS beta katılımcıları 10.000 kişi ile sınırlıdır bu yüzden hızlı olmanız gerekiyor. Beta Sürümü daha fazla yer açılacaktır, bu yüzden ara ara tekrar-tekrar kontrol edin.
  • PC / Laptop: Steam uygulamasından sol üstteki Steam yazısına basın ardından Ayarlar > Hesap > "Beta Katılımı" karşısındaki "Değiştir" Butonuna basın ve Steam Beta Update'i seçip tamam diyin. Steam yeniden başlayacaktır. İsteyen de bakıp Beta sürüme geçiş yapabilir.

Steam'ın Yeni Tasarımı​

Hızlı Geçiş Menüleri​

Yenilenen Steam Mağaza
Yenilenen Steam Guard ve QR ile giriş
Yenilenen Steam Haberler ve Duyurular
Yenilenen Steam Bildirim Ekranı
Yenilenen Steam Menü

Profil Seçenekleri ve Kütüphane​

Yenilenen Steam Profil Seçenekleri
Yenilenen Steam Kütüphane

Yeni Steam PC Giriş Ekranı​

Yenilenen Steam PC Giriş Ekranı

Not: Steam Mobil için Steam Beta yüklediğinizde arayüz otomatik İngilizceye dönebilir. Bunun için ayarlar kısmından dili Türkçe yapmanız gerekli.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Mobil versiyonu bence çok kötüydü iyi olmuş. Bende mi öyleydi bilmiyorum ama sepete pc den eklediğim ürün mobilde gözükmüyordu.

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
hocam haber çok güzel, teşekkürler. bilgisi olan arkadaşlara soruyorum, ben steam hesabımın kullanıcı adını, profil adını, şifresini, e-postasını biliyorum fakat steam guard benim giriş yapmama izin vermiyor. numaramı da biliyorum ama erişimim yok. her yolu denedim mail attım ama otomatik cevaba düşüyorum kart bilgilerimin bir kısmını verdim yine de otomatik mesaj alıyorum. yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Gerçekten Steam mobil uygulamasını yenilemesi gerekiyordu sizi bilemem ama ben hiç sevmiyordum ve kullanım kolaylığı açısından da çok kötüydü arayüz tasarımı vb böyle bir firma için hiç iyi değildi şükür sonunda yenilemişler telefona indirmekten nefret ettiğim ama Steam guard için indirmek zorunda olduğum bir uygulamaydı kendisi. O kadar takip etmiyordum ki artık burada konusu açılınca haberim oldu sağ ol xD. Umarım hislerim bu yeni arayüz ile değişmiş olur.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Mobil versiyonu bence çok kötüydü iyi olmuş. Bende mi öyleydi bilmiyorum ama sepete pc den eklediğim ürün mobilde gözükmüyordu.
Kesinlikle tamamen milattan önce kalmış bir arayüz/tasarıma sahipti

hocam haber çok güzel, teşekkürler. bilgisi olan arkadaşlara soruyorum, ben steam hesabımın kullanıcı adını, profil adını, şifresini, e-postasını biliyorum fakat steam guard benim giriş yapmama izin vermiyor. her yolu denedim mail attım ama otomatik cevaba düşüyorum kart bilgilerimin bir kısmını verdim yine de otomatik mesaj alıyorum. yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.
Guard ayarlarken size özel bir kod veriyor onu kaybettiyseniz biraz uğraştırabilir ama mobil bir cihazdan giriş yapın guard a erişimin yok diyin talimatlara uyarak devam edin yanlış hatırlamıyorsam telefonunuza gelecek kod ile o cihaza guardı ekleyebileceksiniz ancak 7 veya 14 gün gün Steam pazar alımı, satımı ve takas işlemlerini yapamayabilirsiniz. Ve destek yoğun milyonlarca kullanıcıya sahip biraz uzun sürebilir Guard işlemi için yanıt almak ama kesinlikle yanıt gelene kadar tekrar tekrar desteğe yazmayın.

Gerçekten Steam mobil uygulamasını yenilemesi gerekiyordu sizi bilemem ama ben hiç sevmiyordum ve kullanım kolaylığı açısından da çok kötüydü arayüz tasarımı vb böyle bir firma için hiç iyi değildi şükür sonunda yenilemişler telefona indirmekten nefret ettiğim ama Steam guard için indirmek zorunda olduğum bir uygulamaydı kendisi. O kadar takip etmiyordum ki artık burada konusu açılınca haberim oldu sağ ol xD. Umarım hislerim bu yeni arayüz ile değişmiş olur.
10 yıla yakındır Steam kullanıyorum ve hem arayüz hem de başlarda mobil cihazlarımda yaşadığım sorunlar yüzünden hiçbir zaman mobil guardı telefona ayarlamadım. Bugüne dek hep 3. Parti uygulama aracılığı ile bilgisayarımdan mobil guard kodlarını aldım ve onaylamalarımı yaptım ama biraz önce guardımı yenilenen uygulaması vesilesiyle mobil cihazıma geçirdim. (QR ile girişde aşırı bir cezbetti mobile guardı ayarlamam için)

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Kesinlikle tamamen milattan önce kalmış bir arayüz/tasarıma sahipti

Guard ayarlarken size özel bir kod veriyor onu kaybettiyseniz biraz uğraştırabilir ama mobil bir cihazdan giriş yapın guard a erişimin yok diyin talimatlara uyarak devam edin yanlış hatırlamıyorsam telefonunuza gelecek kod ile o cihaza guardı ekleyebileceksiniz ancak 7 veya 14 gün gün Steam pazar alımı, satımı ve takas işlemlerini yapamayabilirsiniz. Ve destek yoğun milyonlarca kullanıcıya sahip biraz uzun sürebilir Guard işlemi için yanıt almak ama kesinlikle yanıt gelene kadar tekrar tekrar desteğe yazmayın.

10 yıla yakındır Steam kullanıyorum ve hem arayüz hem de başlarda mobil cihazlarımda yaşadığım sorunlar yüzünden hiçbir zaman mobil guardı telefona ayarlamadım. Bugüne dek hep 3. Parti uygulama aracılığı ile bilgisayarımdan mobil guard kodlarını aldım ve onaylamalarımı yaptım ama biraz önce guardımı yenilenen uygulaması vesilesiyle mobil cihazıma geçirdim. (QR ile girişde aşırı bir cezbetti mobile guardı ayarlamam için)
guard kodunu kaybettim. telefona kod gelemiyor çünkü hem cihazıma, hem de telefon numarama erişimim yok. her türlü bilgimi verdim fakat her zaman aynı mesajla karşılaştım.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
yanıt verdikleri mesajda kart ve adres bilgilerim yazmasına rağmen hep bu cevabı aldım. Bu cevaptan sonra nereye yazacağımı bilmiyorum çünkü cevap yazmak için bir buton yok.
Kart bilgileriniz dışında mailinizden Steam dekontlarını toplayın birkaç tanesini onları gönderin ve elinizde varsa hesaba kullandığınız cüzdan kodları ve oyun keylerinide ekleyebilirsiniz. Bu bilgilerle hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Steam dekontlarından kastım: Para yüklemeniz, oyun veya oyun için item satın almanız gibi durumlarda steam size mail gönderir bu dekont mailidir. Bu mailin tam ekran resimlerini alıp desteğe gönderim.

Destek biletleriniz yanıtın ardından direkt kapatılıyorsa destek hesabınızın kayıtlı olduğu mailden bildirim alırsanız o maile yanıt vermeyi deneyin işe yarayabilir veya tüm destek biletleriniz kapandıysa yeni bir destek biletini ödeme dekontlarıyla birlikte açın direkt işlem yapmaları olasıdır

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Genel olarak stabil kullanıyordum aslında kod, alışveriş vs işler için ama güncelleme iyidir olan eksikler aradan çıkmış olur. Belki daha eski cihazlarda verimsiz çalışıyor da olabilir

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Genel olarak stabil kullanıyordum aslında kod, alışveriş vs işler için ama güncelleme iyidir olan eksikler aradan çıkmış olur. Belki daha eski cihazlarda verimsiz çalışıyor da olabilir
Aşırı çok ve detaylı kullanmadım mobil uygulamasını ama tek hatırladığım arkadaşlar sayfası uzun bir süre sorunluydu sonra güncellemelerle çözdüler. Hatta sonrasında Steam Chat diye ayrı bir uygulamaya taşıdılar sohbeti ama genel olarak evet stabildi. Ancak arayüz çok eskide kalmıştı artık, bu değişiklik bence gayet iyi oldu.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Aşırı çok ve detaylı kullanmadım mobil uygulamasını ama tek hatırladığım arkadaşlar sayfası uzun bir süre sorunluydu sonra güncellemelerle çözdüler. Hatta sonrasında Steam Chat diye ayrı bir uygulamaya taşıdılar sohbeti ama genel olarak evet stabildi. Ancak arayüz çok eskide kalmıştı artık, bu değişiklik bence gayet iyi oldu.
Evet arayüz eskiydi, biraz eski kafada olduğum için yadırgamadım ama içerik olarak iyi iş çıkarıyorlardı. Stabil çalışırsa (tahminimce sorun olmaz bu konuda iyiler) bence de gayet iyi bir çalışma.

d3nnniz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
19
Kart bilgileriniz dışında mailinizden Steam dekontlarını toplayın birkaç tanesini onları gönderin ve elinizde varsa hesaba kullandığınız cüzdan kodları ve oyun keylerinide ekleyebilirsiniz. Bu bilgilerle hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Steam dekontlarından kastım: Para yüklemeniz, oyun veya oyun için item satın almanız gibi durumlarda steam size mail gönderir bu dekont mailidir. Bu mailin tam ekran resimlerini alıp desteğe gönderim.

Destek biletleriniz yanıtın ardından direkt kapatılıyorsa destek hesabınızın kayıtlı olduğu mailden bildirim alırsanız o maile yanıt vermeyi deneyin işe yarayabilir veya tüm destek biletleriniz kapandıysa yeni bir destek biletini ödeme dekontlarıyla birlikte açın direkt işlem yapmaları olasıdır
çok sağolun bana yardım ediyorsunuz hocam ama ben onu da denemiştim. destek mailine ss olarak bir dosya yüklediğimde ya kabul etmiyor ya da robot doğrulamasında hata veriyordu. bunu yine deneyeceğim. olmazsa buradan yazarım yine. yardımınız için çok teşekkürler hocam.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
çok sağolun bana yardım ediyorsunuz hocam ama ben onu da denemiştim. destek mailine ss olarak bir dosya yüklediğimde ya kabul etmiyor ya da robot doğrulamasında hata veriyordu. bunu yine deneyeceğim. olmazsa buradan yazarım yine. yardımınız için çok teşekkürler hocam.
Rica ederim. Umarım sorununuz çözülür. Yine de olmazsa bu sefer guard için değil, hesap çalındı diye ticket atın, çalıntı ticketleri önceliklidir. Ortalama olarak 30dk- 2 saat e geri dönüş yaparlar ve hesabın guard-tel sıfırlayıp sana teslim ederler. Yalnız çok fazla ticket açtıysan, bunu yaparken istersen modemi bi kapa aç ip yenilensin veya farklı bir destek hesabı ile ticket aç. Sanmıyorum ama aynı destek hesabından fazla ticket yüzünden ceza falan yemeyesin (destek hesabı, orijinal steam hesap bilgileriyle aynı olmasına gerek yok) : ^)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri