Win11 ufak bir sorun var

erenkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Uygulamanın ana ekranın açıp pencere modunda ufaltıp resmi atınca anca öyle kabul ediyor. Sürükleyip ikona getirince üzerinde resimdeki gibi böyle bir şeyi gerçekleştiremeyeceğime dair bir simge çıkartıyor. Aynı şey her programda böyle. Bir ayarı mı açmam gerekiyor yoksa win11 buna izin vermiyor mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    958.4 KB · Görüntüleme: 29

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,156
Windows 11 Pek Hakkım Değilim. Kardeşim Lakin Windows 10 İle Bir Bir Aynı Neredeyse Başka Bir Resimde 'de Yapıyor Mu? Hiç Denedin Mi?

KS

erenkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Windows 11 Pek Hakkım Değilim. Kardeşim Lakin Windows 10 İle Bir Bir Aynı Neredeyse Başka Bir Resimde 'de Yapıyor Mu? Hiç Denedin Mi?
Her resimde yapıyor. Discor da ekrana sürüklüyorum bazen onu bile kabul etmiyor dosya ekleme seçeneğinden ekliyorum anca öyle. Çok büyük bir sorun teşkil etmiyor bana göre fakat direk atmak varken hem uygulamayı açacağım hem ufaltacağım tutup içine atacağım. Yazarken yoruldum o kadar uzun

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Şu C:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer yolu kontrol eder misiniz aktif olarak böyle bir yol var mı bakın.

Alternatif olarak aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz, yönetici olarak çalıştırılmış CMD yani Komut İstemi ekranında. Her satırdan sonra ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. En son sitemi yeniden başlatın. NOT : Öncesinde oluşturmayı unutmayın.!!!
  • cd /d %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer
  • attrib –h iconcache_*.db
  • del iconcache_*.db start explorer

Son düzenleme:
KS

erenkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Şu C:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer yolu kontrol eder misiniz aktif olarak böyle bir yol var mı bakın.

Alternatif olarak aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz, yönetici olarak çalıştırılmış CMD yani Komut İstemi ekranında. Her satırdan sonra ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. En son sitemi yeniden başlatın. NOT : Öncesinde oluşturmayı unutmayın.!!!
  • cd /d %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer
  • attrib –h iconcache_*.db
  • del iconcache_*.db start explorer
C içerisinde ( C:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer ) yolu yok. Çalıştıra AppData yazıyorum C üzerinden bir konuma gitmiyor. Ki zaten o yolda Microsoft da yok şimdi alternatif olarak söylediğiniz şeyi yapacağım. İkinci kısmı da yaptım fakat cm de herhangi bir işlem gerçekleşmedi hiç bir konutta.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
C içerisinde ( C:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer ) yolu yok. Çalıştıra AppData yazıyorum C üzerinden bir konuma gitmiyor. Ki zaten o yolda Microsoft da yok şimdi alternatif olarak söylediğiniz şeyi yapacağım. İkinci kısmı da yaptım fakat cm de herhangi bir işlem gerçekleşmedi hiç bir konutta.
Win11 üzerinde farklı olabilir konum kontrol ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Win11 için aşağıdaki işlemi deneyin. Yönetici olarak çalıştırılmış CMD yani Komut İstemi ekranında aşağıdaki kodları girin. Her satırdan sonra ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. En son sitemi yeniden başlatın. NOT : Öncesinde oluşturmayı unutmayın.!!!
  • ie4uinit.exe -show
  • taskkill /IM explorer.exe /F
  • DEL /A /Q "%localappdata%\IconCache.db"
  • DEL /A /F /Q "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*"
  • shutdown /r /f /t 00

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Win11 için aşağıdaki işlemi deneyin. Yönetici olarak çalıştırılmış CMD yani Komut İstemi ekranında aşağıdaki kodları girin. Her satırdan sonra ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. En son sitemi yeniden başlatın. NOT : Öncesinde oluşturmayı unutmayın.!!!
  • ie4uinit.exe -show
  • taskkill /IM explorer.exe /F
  • DEL /A /Q "%localappdata%\IconCache.db"
  • DEL /A /F /Q "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*"
  • shutdown /r /f /t 00
Bende de aynı sorun var aynısını yaptım düzelme olmadı büyük ihtimal Windows 11 kronik sorunu.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,156
Arkadaşlar Zaten Windows 11 '' 5 Ekim 2021 '' De Çıktı Elbette, Böyle Küçük Sorunlar Olacak Sonuçta Bir Yazılım İle Yapılan Bir İşletim Sistemi Bir Zamanlar Bende Geçmek İçin Can Atardım Arkadaşlarım Yüklemiş Sürekli Bir Hatta Vermiş Windows 10 ' a Geri Döndüler Daha Sonra :D

Uğur Hocamın Dediği Gibi Windows 10 Candır Ya :D

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Win 11 de görev çubuğuna öyle ekleyemezsiniz ya açtıktan sonra sağ tıklayıp Görev Çubuğuna Sabitle diyeceksiniz ya da Başlat'tan bulup Görev Çubuğuna Sabitle diyeceksiniz.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
win10 hangi sürümü daha iyi
Hem Pro hem de Home sürümünü denedim ve Home sürümünün oyunlar açısından daha iyi oluğunun kanaatine vardım nedeni ise Pro sürümünde arkada çalışan çok uygulama oluyor ve performans düşürüyor.Home da arkada çalışan uygulamalar o kadar performans düşürmüyor.(Ben birde Revo Uninstaller kullanıyorum windows ile gelen bütün uygulamaları kaldırıyorum öyle daha temiz oluyor.)

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,156
Hem Pro hem de Home sürümünü denedim ve Home sürümünün oyunlar açısından daha iyi oluğunun kanaatine vardım nedeni ise Pro sürümünde arkada çalışan çok uygulama oluyor ve performans düşürüyor.Home da arkada çalışan uygulamalar o kadar performans düşürmüyor.(Ben birde Revo Uninstaller kullanıyorum windows ile gelen bütün uygulamaları kaldırıyorum öyle daha temiz oluyor.)
Hocam Aynısı Bende Oldu İlk Pro Kurdum Bende Oyunlarda Kasmalar Oldu Gittim SSD Aldım Performans Yükselsin Diye Lakin Gene Fayda Etmedi Biraz Araştırma Yaptım Home Oyunlarda Performans Baya İyi Oldunu Gördüm Gittim Home Yükledim Şuan Çayır Çayır Oynuyorum Hiç Sorun Yok.

Tabi Bu Windows Pro Da Birleşen Sistemlerine Bakıyor Bende Düşük Bir Bilgisayar Oldu İçin Home Kurtardı Beni. :)

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Windows 11'de sürükle bırak yani drag and drop sistemi maalesef windows 10'daki gibi çalışmıyor. Sürükle bırak işlemini yapabilmek için bildiğim 3 aşama var. Bunlar,
• Win11 Drag And Drop TaskBar Fix isimli uygulamayı kurmak. ( Kullanmadım sadece videolarda gördüm. Kullanıp kullanmamak size kalmış )
• Resimi sürükleyip bırakacağınız uygulamayı tam ekran modundan çıkartıp küçük pencere şekline getirdiğinizde taşıyabilirsiniz.
• Sürükle bırak yapacağınız resmi fare ile basılı tutup " ALT + TAB " tuş kombinasyonu ile işlem yapacağınız uygulamaya taşıyabilirsiniz.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
win10 hangi sürümü daha iyi
Windows 10 sürümleri arasında sadece kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Aşağıya sürümler arasında benzerlikler ve farklılıkları gösteren görsel bırakıyorum. Eğer sisteminiz çok yeni değil ise Win10 Home Single Language kurabilirsiniz.
1661238179624.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,156

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar