Windows 10 Home Bozuk Görüntüsü hatası (Hata durumu : 0xc0000022.)

Harrowtr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar ben birkaç gündür arada bir böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Anti-virüs programım kötü amaçlı yazılım uyarısı veriyor hemen işleme geçiyor o işlem yaparken bir yerden sonra nereye tıklasan hata veriyor. Fotoğraflarını telefonumdan çektim bırakırım buraya. Anti-virüs programımın süresi bitince ne yapacağım bilmiyorum o yüzden sizden bir yardım bekliyorum.

Bu arada Windows 10'unumu illegal yollardan etkinleştirmiştim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sisteminize virüs bulaşmış ve antivirüs yazılımı Windows ana sisteminden bir dosya silmiş görünüyor. Format atmadan düzeltebileceğinizi sanmıyorum.

KS

Harrowtr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sisteminize virüs bulaşmış ve antivirüs yazılımı Windows ana sisteminden bir dosya silmiş görünüyor. Format atmadan düzeltebileceğinizi sanmıyorum.

Bu 5 günde bir oluyor gibi. O 5 gün içinde sisteme tam tarama yaptığımda hiçbir şekilde virüs gözükmüyor. Virüs arada bir gelen bir şey gibi yani kafam karışık. Başka bir çözümü olabilir mi sizce?

ugur.gozaydin' Alıntı:

Bir de bu kernal.appcore dosyasının olayı nedir? Bu program windows üzerinde çalışmak üzerine tasarlanmadı filan diyor. Şuan baktığımda System32'de var. Silmeli miyim acaba?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
İşlemci ve çekirdek yönetimi için önemli bir Windows bileşenidir. Asla ama asla bir Windows klasöründen dosya silmeyin ki zaten normalde silemezsiniz. Ancak sizin sistemde silinmiş yada bozulmuş olarak görünüyor. Bunu siz yapmadıysanız virüs yemişsiniz demektir. Sisteminizde bu dosya silinmiş ise virüs var demektir ve dosyayı internetten indirip tekrar kendi klasörüne koysanız bile sisteminizin güvenliği ve performansı için sisteminize format atmanızı öneririm.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri