Arkadaşlar Sizce Hangisini Almalıyım Acil?

FATİHSAYIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Asus ROS Serisi çok başarılı Biliyorsunuz. Uzatmayacağım Şuanda İkisinde Nerdeyse Aynı Fiyat Kartlar Altta. Normalde B450 Gaming 2'yi alıcam ama Pcı E. 3.0 sıkıntı olurmu. Birde B450 Chipset'li. Sizce ROG B550'yimi almalıyım yoksa Prime B450'yimi ?
(B450 Çok Hoş Duruyor.)

(Yurdışından Geliyo Garantide Sıkıntı Olurmu ?)
(PTT AVM' den alınırmı Sizce Arkadaşalar Herhangi Gibi bir sıkıntı yaşarmıyım ?)

Son düzenleme:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bildiğim kadarıyla cevaplayayım, anakart modellerinin serilerini bilmediğim için ürün önermem doğru değil ama PCI 4.0 için bence bütçe varsa b550 gecmenizde fayda var.
Pttm AVM sorun olmaz ama belki biraz geç(bir kaç gün ) gelebilir haricinde fiyat uygunsa rahatlıkla alinir

KS

FATİHSAYIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Bildiğim kadarıyla cevaplayayım, anakart modellerinin serilerini bilmediğim için ürün önermem doğru değil ama PCI 4.0 için bence bütçe varsa b550 gecmenizde fayda var.
Pttm AVM sorun olmaz ama belki biraz geç(bir kaç gün ) gelebilir haricinde fiyat uygunsa rahatlıkla alinir
Hocam PCIe 4.0 Yerine PCIe 3.0 Tercih etsem çok sıkıntı Yaşarmıyım?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Eğer dolu bir anakart istiyorsanız PCIe 3.0 vs 4.0 farkı yüksek ekran kartı kullanmayacaksanız dert değil. ROG alınabilir. Yüksekten kastım 3080 ve üzeri yada dengi AMD kartları.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
KS

FATİHSAYIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13

Ekli dosyalar

• Anakart Garanti SS.png
    Anakart Garanti SS.png
    107.8 KB · Görüntüleme: 1

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam PCIe 4.0 Yerine PCIe 3.0 Tercih etsem çok sıkıntı Yaşarmıyım?
Uğur hocam doğru bilgiyi aktarmış, ben daha kallavi bir fark bekliyordum. Muhtemelen 2.0 ve 3.0 farkı ile karıştırdım.
Anakart ve kasa aynı marka olmasının olayı RGB aydınlatma, örnek vermek gerekirse Asus aura sync kullanıyor kasa da Asus olunca daha verimli çalışacağından bahsetti Uğur hocam anladığım kadarıyla. Asus kasaya gigabyte destekte o kadar verim olmaz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Çok Soru Soru Soruyorum Özür Dilerim. Son olarak Garanti için Yurt dışınamı Göndermem gerekicek?
Önemli değil soru sormanız. Garanti hiç geçerli olmayabilir. Onu Amazon.com.tr ve ASUS desteğe yazıp öğrenin.
Uğur hocam doğru bilgiyi aktarmış, ben daha kallavi bir fark bekliyordum. Muhtemelen 2.0 ve 3.0 farkı ile karıştırdım.
Anakart ve kasa aynı marka olmasının olayı RGB aydınlatma, örnek vermek gerekirse Asus aura sync kullanıyor kasa da Asus olunca daha verimli çalışacağından bahsetti Uğur hocam anladığım kadarıyla. Asus kasaya gigabyte destekte o kadar verim olmaz.
Kullanıcının diğer konusunda sorduğu yeni MSI güya ucuz kasalar ATX anakart desteğine sahip değil. Hem bu yüzden uyumsuz dedim hem de ASUS marka bir anakart için MSI ve Gigaybte marka kasa alınması RGB uyumu için uygun değil. Sadece ASUS marka kasa da alması şart değil. Sadece o 2 markanın kasasını almamalı. NZXT RGB sistemi ASUS ile çalışıyor mesela NZXT RGB bir kasa alınabilir. Corsair markasının RGB sistemi ASUS ile çalışıyor Corsair marka kasa alınabilir. Diğer markaların zaten %99 'u ASUS RGB sistemiyle uyumlu.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Önemli değil soru sormanız. Garanti hiç geçerli olmayabilir. Onu Amazon.com.tr ve ASUS desteğe yazıp öğrenin.

Kullanıcının diğer konusunda sorduğu yeni MSI güya ucuz kasalar ATX anakart desteğine sahip değil. Hem bu yüzden uyumsuz dedim hem de ASUS marka bir anakart için MSI ve Gigaybte marka kasa alınması RGB uyumu için uygun değil. Sadece ASUS marka kasa da alması şart değil. Sadece o 2 markanın kasasını almamalı. NZXT RGB sistemi ASUS ile çalışıyor mesela NZXT RGB bir kasa alınabilir. Corsair markasının RGB sistemi ASUS ile çalışıyor Corsair marka kasa alınabilir. Diğer markaların zaten %99 'u ASUS RGB sistemiyle uyumlu.
Doğrudur hocam kendim de farklı markalarda problem çekmedim lakin anladığım kadarıyla bazı marka ve modeller işi değiştiriyor. Yoksa MSI anakart ile verimli şekilde farklı marka kasalarda kullanan arkadaşlarım var

KS

FATİHSAYIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13

Dediklerinizi Çok İyi onladım Teşekkür ederim. Biraz Araştırmam Sonucunda Böyle Bir Kasa Buldum ICUE Desteği var Corsair olduğu için Aura Sync desteği Varmıdır? Bilmiyorum yardımcı Olursaniz Çok Seviniririm.

KS

FATİHSAYIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Corsir iCUE ile ASUS AuraSync ortak çalışabiliyorlar. Bu arada kasa bağlantısı yok, yani paylaşmamışsınız.
Cevabınız için çok çok teşekkürler. Bu Üründe iCUE Lighting Node CORE fan Kontrolcüsü Mevcut Bu Kontrolcüyü Asus Kasama Bağlayabiliyormuyum?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri