Çözüldü Ethernet çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Asus tuf gaming x570 plus anakartına sahibim az önce windows 10 kurulum yaptım ancak internet kablosunu görmedi. Driveri indirip kurdum yine de çalışmadı. Laptopumda çalışıyordu.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Asus tuf gaming x570 plus anakartına sahibim az önce windows 10 kurulum yaptım ancak internet kablosunu görmedi. Driveri indirip kurdum yine de çalışmadı. Laptopumda çalışıyordu.
Rj-45 konnektörünüzü anakarta takılan kısmını da modeme takılan kısmını da kontrol edin bazen kablolardan biri konnektörden çıkınca ya da gevseyince de oluyor tam oturmamışta olabilir benim başıma gelmişti ISS si suçlamıştım:)

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Rj-45 konnektörünüzü anakarta takılan kısmını da modeme takılan kısmını da kontrol edin bazen kablolardan biri konnektörden çıkınca ya da gevseyince de oluyor tam oturmamışta olabilir benim başıma gelmişti ISS si suçlamıştım:)
Yok hocam anakart socketinde arıza var sanırım

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16

Ekli dosyalar

• indir.png
    indir.png
    5 KB · Görüntüleme: 16

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ethernert sürücüsü yükledim yine aynı değişen bir şey yok. Ekteki hatanın aynısını veriyor.
Aygıt Yöneticisi > Ethernet Kartınızın Özellikleri > Güç Yönetimi sekmesine gelin ve Güç kazancı sağlamak için bu aygıtı kapat kutusundan onayı kaldırın. İşe yaramazsa söylediğim bilgiyi verin.

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Aygıt Yöneticisi > Ethernet Kartınızın Özellikleri > Ayrıntılar > Özellik > Donanım Kimlikleri > Değer verisinin en tepedeki girdisini kopyalayın ve işletim sisteminizle beraber paylaşın.
Ethernet kartı hangisi bilmiyorum bunlar var. Hangisinin değerlerine bakacağım?

Ekli dosyalar

• IMG_20220819_222207.jpg
    IMG_20220819_222207.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 17

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ağ kartınız yok burada o yüzden sorun yaşıyorsunuz. Aşağıdaki ünlem işareti olan sürücüleri bir güncelleyin sağ tıklayıp. Ayrıca buradan Chipset sürücüsünü kurun.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ethernet kartı hangisi bilmiyorum bunlar var. Hangisinin değerlerine bakacağım?
Aygıt yöneticisinde Ağ bağdaştırıcıları sekmesi açıkken üst menüden Görünümü tıklayıp gizli aygıtları gösteri seçip altta ki ağ bağdaştırıcıları kısmına silik şekilde eklenen seçenekler oluyor mu oluyorsa fotoğrafını atar mısınız bakalım? Uğur beyin attığı linkten chipseti kurduğunuz halde sorun çözülmediyse bios ayarlarından lan la ilgili kısımları araştırıp devre dışı mı diye bakalım olmadı bios unuz güncel mi ona da bakalım?

Onuruzum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İntel ethernet network connection indir muhtemelen gorucektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri