Hangi İnternet Tarifelerini Kullanıyorsunuz?

Bromses

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Selam Dostlar,

Hangi internet tarifelerini önerirsiniz ben türk net kullanıyorum ama 170 TL vermek zoruma gidiyor. Başka bir irternet üreticisine geçmek istiyorum ama onlar hakkında bilgim yok bilgileriniz için sağolun.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Türk telekom 16mbps paketini kullanıyorum ama kaç TL bilmiyorum. 7 Ay kadar önce mahalleye fiber döşemeye başlamışlardı sanki bizi dışladılar gibi etrafımıza karşı sokağımıza falan geldi bakıyorum ama bazı yerlere boruyu döşediler kabloyu getirmediler. İnternetten sorguluyorum karşı sokakta fiber var biz de boş kutu bile yok.

KS

Bromses

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Türk telekom 16mbps paketini kullanıyorum ama kaç TL bilmiyorum. 7 Ay kadar önce mahalleye fiber döşemeye başlamışlardı sanki bizi dışladılar gibi etrafımıza karşı sokağımıza falan geldi bakıyorum ama bazı yerlere boruyu döşediler kabloyu getirmediler. İnternetten sorguluyorum karşı sokakta fiber var biz de boş kutu bile yok.
hocam ben türk nette 80-8 alıyorum 140 ödüyordum normalde 170TL oldu fiyatlar ama diğer irternet sağlıyacılarını bilmediğim için sizlere danışayım dedim türknet çok güzel ama fiyatları patlak verdi artık diğer irternet sağlıyacılarına göre.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
Selam Dostlar,

Hangi internet tarifelerini önerirsiniz ben türk net kullanıyorum ama 170 TL vermek zoruma gidiyor. Başka bir irternet üreticisine geçmek istiyorum ama onlar hakkında bilgim yok bilgileriniz için sağolun.
Superonline kullanıyorum 120 ödüyorum 70mbps veriyo şuanlık

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
hocam ben türk nette 80-8 alıyorum 140 ödüyordum normalde 170TL oldu fiyatlar ama diğer irternet sağlıyacılarını bilmediğim için sizlere danışayım dedim türknet çok güzel ama fiyatları patlak verdi artık diğer irternet sağlıyacılarına göre.
Fiyatları çoğu markada bilmiyorum tek bildiğim Türknet zam yapmayacağız deyip zamı yapıştırdı. Bende 16mbps ama wifi ile bağlanıyorum modem de kapının girişinde uzak yani 10 geliyor upload ise 0.6 larda falan :D

KS

Bromses

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Fiyatları çoğu markada bilmiyorum tek bildiğim Türknet zam yapmayacağız deyip zamı yapıştırdı. Bende 16mbps ama wifi ile bağlanıyorum modem de kapının girişinde uzak yani 10 geliyor upload ise 0.6 larda falan :D
sen alışmışsın bu duruma eskiden bende o durumdayken hiç rahat etmiyordum türk nete geçince rahatladım

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
TurkNet 50Mbps 139TL olan kampanyadan dün itibariyle hizmet almaya başladım. Dün akşam saat 20:00 gibi telefon üzerinden yaptığım hız testinde maksimum 48Mbps ortalama 45Mbps olarak sonuçlandı. TurkNet'ten önce millenicom kullanmaktaydım müşteri memnuniyeti açısından biraz sorun yaşadığım için hizmet almamaya karar verdim. Fiyat artışlarının nedeni DSL hizmeti veren ve diğer firmalara bu hizmeti kiralayan TurkTelekom'dur. Altyapıda fiber olmadığı sürece hız - kalite - fiyat üçlemesinde bilindik ve bölgenizde düzgün hizmet veren firma tercih edilmeli.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
sen alışmışsın bu duruma eskiden bende o durumdayken hiç rahat etmiyordum türk nete geçince rahatladım
Alışmadım ki eskiden daha yüksek kullanıyorduk taşındığım yere 2 sene 8 mbps kullandım 720p video açmıyor ölüm gibi bir şeydi şimdi 16 daha iyi ama eskiye göre yine kötü.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
Selamlar,
TurkNet 50Mbps 139TL olan kampanyadan dün itibariyle hizmet almaya başladım. Dün akşam saat 20:00 gibi telefon üzerinden yaptığım hız testinde maksimum 48Mbps ortalama 45Mbps olarak sonuçlandı. TurkNet'ten önce millenicom kullanmaktaydım müşteri memnuniyeti açısından biraz sorun yaşadığım için hizmet almamaya karar verdim. Fiyat artışlarının nedeni DSL hizmeti veren ve diğer firmalara bu hizmeti kiralayan TurkTelekom'dur. Altyapıda fiber olmadığı sürece hız - kalite - fiyat üçlemesinde bilindik ve bölgenizde düzgün hizmet veren firma tercih edilmeli.
Hocam ilerde türknete geçmeyi düşünüyorum sizce geçilir mi?

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Hayır paket yok. 100mbps olarak aldım ancak ilk ay 200mbps kullanmaya başladım. Bulunduğum bölgede altyapıyı fazla kullanan olmadığı için anladığım kadarıyla sınırı kaldırdılar. Speedtesti açınca 600 700 diye gidiyor sonra servis interneti kısıyor ve 400e düşüyor. Herhangi bir yüklenme yok yani. 2.aydan sonra 400mbps sabit almaya başladım. yaklaşık 8aydır da durum böyle. Upload ise 25mbps.

KS

Bromses

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Selamlar,
millenicomun sadece müşteri hizmetlerimi sıkıntı.

KS

Bromses

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Hayır paket yok. 100mbps olarak aldım ancak ilk ay 200mbps kullanmaya başladım. Bulunduğum bölgede altyapıyı fazla kullanan olmadığı için anladığım kadarıyla sınırı kaldırdılar. Speedtesti açınca 600 700 diye gidiyor sonra servis interneti kısıyor ve 400e düşüyor. Herhangi bir yüklenme yok yani. 2.aydan sonra 400mbps sabit almaya başladım. yaklaşık 8aydır da durum böyle. Upload ise 25mbps.
sağlıcakla kullan :D ama port boşluğundan dediğiniz gibi oradaki kişiler bu durumu fark etmemişler demekki oturanlar

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Bu işler nasıl oluyor bilmiyorum ama 2 senedir olduğum yerde port sıkıntısı var boş port hiç yok bir çok kez arıyoruz ve sadece biz değil komşularda aradı ama ona rağmen neden hizmet gelmiyor acaba ?

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Hocam ilerde türknete geçmeyi düşünüyorum sizce geçilir mi?
Ben dün itibariyle geçiş yaptım. 1 günde firma iyi mi kötü mü karar vermek hata olur fakat çevremde kullananlar ve firmanın kendisini geliştirme hızı göz önüne alındığında bence evet geçilir.
millenicomun sadece müşteri hizmetlerimi sıkıntı.
Millenicom'a ulaşmak bir sorun, hadi oldu da ulaştınız derdinizi anlayacak birilerini bulmak sıkıntı. Oturduğum adreste yanlış hatırlamıyorsam şubat ayında TurkTelekom kaynaklı yaklaşık 8 günlük bir internet kesintim oldu ve bunu Millenicom'a belirttiğimde faturamdan kullanmadığım günlerin parasının düşümünü sağlattım. Daha sonra mayıs ayındaydı galiba yine TurkTelekom kaynaklı 5 günlük bir kesintim olduğunda bunu karşılamadıklarını sorunun TurkTelekom kaynaklı olduğunu ilettiler. İki sorunda da binaya gelen ana hatta ki yol çalışmaları sebebiyle kopmuş olmasıydı. Belki bana kötü bir müşteri temsilcisi denk gelmiştir, olabilir. Bir de millenicom'um kendi sattıkları ADSL modeme ait yeni versiyon çıkmasına rağmen yazılım yükseltmesi veya yeni versiyonun paylaşılması gibi bir durumun olmadığı ilettiler. Taahhüt olduğu için beklemek zorundaydım. Şuan TurkNet'te taahhüt'üm yok. Beni rahatsız edecek ve işleri yokuşa sürecek bir durum olmadığı sürece devam edeceğim.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Bu işler nasıl oluyor bilmiyorum ama 2 senedir olduğum yerde port sıkıntısı var boş port hiç yok bir çok kez arıyoruz ve sadece biz değil komşularda aradı ama ona rağmen neden hizmet gelmiyor acaba ?
Hocam şuan mevcutta internet kullanıyor musunuz ? Eğer boş port sebebiyle internet alamadıysanız TurkTelekom'a başvurarak internet alın. Sokakta bulunan ankastre üzerinde ki portlar da müsaitlik durumu olduğunda önce kendi müşterilerine hizmet veriyorlar. Eve internet bağlandıktan sonra eğer isterseniz farklı bir firmaya ( eğer varsa cayma bedeli vs gibi ücretleri baz alarak ) geçiş yapabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri