Önemli Teşekkürler Butonu ve Yeni Fikir?

Furkantracia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
14
Bence ilk once 5 veya 10 ürün ü puanlamaya koyup sonradan en cok oy alan 3 ürün icin ayri oylama olsa daha iyi olur (ilk seçim ucretsiz 2 inci urun ucretli olur)
Hemde hediye edilecek urun ucret odeyenlerden secilsin haksızlık olmamasi adina

Hemde canlı yayin da ürün incelensin değişik olur.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hocam şu anda Gigabyte 23.8" G24F-2 herhangi bir incelemesi vs. bulunmuyor gerçekten F/P bir ürün bunun detaylı bir incelemesini şu anda yayınlayan olmadı ve bu bütçede en çok tercih edilmesi gerek bir monitör olarak düşünüyorum eğer bu fikirle bir video çekip yayınlanırsa çok güzel olur tabii bu fikir üyeler ve izleyiciler tarafından desteklenirse.
Böyle bir konu açmıştım taner hocaya monitör gelmemişti o zaman.

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
@OceanLaB Taner hocam sizin belirlediğiniz 5-10 ürün için anket açıp sonucuna göre ürün seçimi en azından çoğunluğu memnun edecektir. Bu fikir bana da mantıklı geldi. Özellikle belirtiyorum sizin seçtiğiniz ürünler içinden anket. Anketteki seçenekleri biz seçersek sıkıntı olabilir.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
5 den fazlası Tener hoca için zor olur veya çok aralıklı video gelir bence.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
216
Güzel olur ben bu fikri destekliyorum. İncelenecek ürün için anket vb. tarzı birşey olursa eğer bağış yapanlar da neden benim istediğim ürün incelenmedi diye düşünmezler.

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Hocam ben yurtdışı kanallarında custom parçalar ile kasa yapıp video çeken kişileri keyifle izliyorum. Eğer sizde yaparsanız bence süper olur

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166
Güzel bir düşünce. Marka sponsorluğuna bağlı kalmadan, direkt topluluk sponsorluğu gibi.
Siftah olsun, açılışı yapıp destekleyeyim dedim 6 krş eksik diye olmadı. TR gencinin yüzü asla gülmüyor... :cautious:

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Bir kişide bağış kategorisi ne şekilde olacak 1 tl dahi yapsam kabul olacak mı , yoksa siz mi miktarları belirleyeceksiniz , gibi sorular sormamış :) Bu olaydan bir şey çıkmaz , herkes şu an olmayan parayla inceleme önerisine başlamış :) :) Hayırlısı olsun bakalım..

@White Ravens hariç , hocam 6 kuruşa yenik düşmüş :)

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166
Bir kişide bağış kategorisi ne şekilde olacak 1 tl dahi yapsam kabul olacak mı , yoksa siz mi miktarları belirleyeceksiniz , gibi sorular sormamış :) Bu olaydan bir şey çıkmaz , herkes şu an olmayan parayla inceleme önerisine başlamış :) :) Hayırlısı olsun bakalım..

@White Ravens hariç , hocam 6 kuruşa yenik düşmüş :)
Belli tutarlar gönderebiliyorsun. Minimum 10 TL
1664779372388.png

Kartta 10 lira bile olmadığı ifşalanmış oldu ama sağlık olsun...

ww0.jpg
ww1.jpg

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Sanırım bağışçılarin isteğine göre ilerlemicek. Fikir olarak bağışçılarin istekleri bir köşede durur bence. Eğer değerlendirilebilecek ürünler değilse eş geçilebilir. Tamamen destek çıkılan parayla yapılacak. Yani isteyen para göndericek, kendi ürünü incelensin diye değil.
Sen konuyu bir daha oku dostum.

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,131
Güzel gibi ama işleyişi biraz sıkıntı olur bu durumun. Örnek veriyorum ben şimdi bir ürünü istediğim için bir miktar bağış yaptım. İncelenmesini istediğim ürün ise 1000 TL lik bir ürün. Atıyorum yukarda sizin yazdığınız gibi 5000 TL birikti. Ama siz bu ay 5000 TL birikti diye 5000 TL lik bir ürünü incelediniz. 1 ay oldu 2 ay oldu hala benim istediğim ürün incelenmedi. Ben bir daha bağış atmam mesela.

Yada tam tersi düşünelim. 5000 TL birikti siz bu 5000 TL ye isteklere göre işte atıyorum 300 TL 500 TL 1000 TL civarındaki ürünleri topladınız 5000 TL yapacak şekilde. Bu seferde 5 10 tane video çekmiş olacaksınız bir yerden sonra incelemelerden sıkılıp videoları kısa kesmeye başlarsınız belkide buda sağlıklı olmaz mesela.

Sanırım bağışçılarin isteğine göre ilerlemicek. Fikir olarak bağışçılarin istekleri bir köşede durur bence. Eğer değerlendirilebilecek ürünler değilse eş geçilebilir. Tamamen destek çıkılan parayla yapılacak. Yani isteyen para göndericek, kendi ürünü incelensin diye değil.

Güzel mantıklı. Bence şöyle olabilir: Her ay başı 3 tane incelenebilir ürün belirleyelim. Bağış atmak isteyenler o üç üründen beğendiği ürüne bağış atsın ve en çok bağış alan ürün ay sonu incelensin. Yani mesela a, b, c ürünleri var. En çok a ürünü için oy atıldı ise a ürünü ay sonu incelensin. Ve kalan b ve c ürünlerinden birinede çok oy geldiyse onuda diğer ay inceleyelim. Mesela 100 kişi bağış attı, 50 si a ya, 10 u b ye, 40 ı da c ye attı. C ye atılan oy hiç az olmuyor ise c yide diğer ay inceleyelim b yi hiç incelemeyelim. Atılan 40 oy çöpe gitmesin anlamında. Bence güzel düşünmüşsünüz güzel olur :D .

5 den fazlası Tener hoca için zor olur veya çok aralıklı video gelir bence.

Şöyle izah edeyim dostlar;

Şimdi normalde biz bir fikir sunmasak bile destek olmak isteyen kişi yine gönlünden geçen tutarı atabiliyor. Bu fikri hiç ortaya atmadan ek gelir de elde edebiliriz. Yani şu düşünce oluşmasın; "ben x tutar para verdim benim ürünüm incelenmedi bir daha bağış atmam" bağışın mantığı bu değil zaten.

İstiyoruz ki toplanan para size, bize, herkese faydası dokunsun. Yani 100 TL verip bizi sahiplenmek isteyenler olursa o iş olmaz zaten :)

Toparlayacak olursak;

5.000 TL para birikti Kasım ayında diyelim. Ben ay sonu anket açacağım. Diyeceğim ki "kasada şu kadar para birikti, bunla hangi ekipman veya ürünü alıp videosunu hazırlayalım?" toplam 4-5 ürün kategorisi belirleriz.

Ardından ayda maksimum 2 video hazırlayacak şekilde o para ile ürün satın almaya başlarız.

Ancak tekrar dediğim gibi; "ben 100 TL para verdim hadi verdiğim paranın karşılığı nerede?" mantığında bağış zaten yapılmaz. Gördüğünüz üzere tüm kanallarda bu buton aktif ve buradan gelecek parayı kanal sahipleri ek gelir elde ederek para kazanacak. Ben öyle bir şey istemediğimden bu konuyu açtım.

Umarım anlatabilmişimdir kendimi doğru şekilde :)

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Şöyle izah edeyim dostlar;

Şimdi normalde biz bir fikir sunmasak bile destek olmak isteyen kişi yine gönlünden geçen tutarı atabiliyor. Bu fikri hiç ortaya atmadan ek gelir de elde edebiliriz. Yani şu düşünce oluşmasın; "ben x tutar para verdim benim ürünüm incelenmedi bir daha bağış atmam" bağışın mantığı bu değil zaten.

İstiyoruz ki toplanan para size, bize, herkese faydası dokunsun. Yani 100 TL verip bizi sahiplenmek isteyenler olursa o iş olmaz zaten :)

Toparlayacak olursak;

5.000 TL para birikti Kasım ayında diyelim. Ben ay sonu anket açacağım. Diyeceğim ki "kasada şu kadar para birikti, bunla hangi ekipman veya ürünü alıp videosunu hazırlayalım?" toplam 4-5 ürün kategorisi belirleriz.

Ardından ayda maksimum 2 video hazırlayacak şekilde o para ile ürün satın almaya başlarız.

Ancak tekrar dediğim gibi; "ben 100 TL para verdim hadi verdiğim paranın karşılığı nerede?" mantığında bağış zaten yapılmaz. Gördüğünüz üzere tüm kanallarda bu buton aktif ve buradan gelecek parayı kanal sahipleri ek gelir elde ederek para kazanacak. Ben öyle bir şey istemediğimden bu konuyu açtım.

Umarım anlatabilmişimdir kendimi doğru şekilde :)
Kendi adıma konuşayım. Ben kanallardan gelen ek gelir konusunu biliyorum zaten siz sadece bize faydası dokunsun anlamında böyle bir şey düşünmüşsünüz. Oraya kadar her şey tamam. Ama o butonu sadece bu iş için açtığınızı söylediğiniz.

Benim anladığım bu şekilde bizden incelenmesini istediğimiz ürünler için bir bağış istiyorsunuz. Ne kadar doğru orası tartışılır. Çünkü bu işi zaten sponsorlar aracılığı ile yapıyorsunuz. Sponsoru olmayan veya tedarik edemediğiniz ürünlerin sponsorunun biz olmamızı istiyorsunuz.

Fikir şu yönden kötü değil zaten güzel dememin sebebi bu. İnternette bulamadığımız ürünlerin incelemeleri sizin kanalınızda olur. Benim için ekstra bir kaynak olur.

Kendinizi rahatlatmak ve yorulmamak adına 2 video demişsiniz. Tamam orasıda güzel. Gelelim 5000 TL örneğine yine. 5000 TL toplandı anket açtınız. Bu anketin içinde bütçe 5000 TL olduğu için 2500 TL civarındaki 2 ürün olması lazım. ''Neden ?'' Diye soracak olursanız. 5000 TL lik bir bağışın arkasından 1000 TL ve 500 TL lik 2 ürün incelenirse. Bu ayki kalan 3500 TL kasada kalır. Bu böyle devam ederse. Kasa her zaman kazanır. Oda bizim hakkımız derseniz konuyu açma amacınız şaşmış olur ki bu hiç hoş değil.

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,131
Kendi adıma konuşayım. Ben kanallardan gelen ek gelir konusunu biliyorum zaten siz sadece bize faydası dokunsun anlamında böyle bir şey düşünmüşsünüz. Oraya kadar her şey tamam. Ama o butonu sadece bu iş için açtığınızı söylediğiniz.

Benim anladığım bu şekilde bizden incelenmesini istediğimiz ürünler için bir bağış istiyorsunuz. Ne kadar doğru orası tartışılır. Çünkü bu işi zaten sponsorlar aracılığı ile yapıyorsunuz. Sponsoru olmayan veya tedarik edemediğiniz ürünlerin sponsorunun biz olmamızı istiyorsunuz.

Fikir şu yönden kötü değil zaten güzel dememin sebebi bu. İnternette bulamadığımız ürünlerin incelemeleri sizin kanalınızda olur. Benim için ekstra bir kaynak olur.

Kendinizi rahatlatmak ve yorulmamak adına 2 video demişsiniz. Tamam orasıda güzel. Gelelim 5000 TL örneğine yine. 5000 TL toplandı anket açtınız. Bu anketin içinde bütçe 5000 TL olduğu için 2500 TL civarındaki 2 ürün olması lazım. ''Neden ?'' Diye soracak olursanız. 5000 TL lik bir bağışın arkasından 1000 TL ve 500 TL lik 2 ürün incelenirse. Bu ayki kalan 3500 TL kasada kalır. Bu böyle devam ederse. Kasa her zaman kazanır. Oda bizim hakkımız derseniz konuyu açma amacınız şaşmış olur ki bu hiç hoş değil.

Şöyle İbrahim;

Bu içerik konusu kimse tarafından zorunlu kılınan bir şey değil. Dediğim gibi orada her türlü bir para zaten gelecektir. O zaman şöyle mi demeliyim? Ürün için bağış atanlar 500 TL atmış, ama destek olmak için atanlar 7500 TL atmış.

Ee siz şimdi 500 TL attınız ama ben gittim 5.000 TL monitör alıp videosunu çektim ve bunu ürün incelemesi için bağış yapan birisine hediye ettim. Bende kalkıp "kardeşim siz ama 500 TL verdiniz, enayi miyim bende 5.000 TL'lik ürünü hediye ettim. Geri kalan 4.500 TL zararım ne olacak?" :)

Bu mantıkta zaten iş yapılmaz. Bağış adı üstünde zorunlu olmayan, insanların destek olmak amaçlı verdiği bir paradır. Forumda da, YouTube'da da x ürün hesaplaması yapıp 100 TL ürün alayım, 4900 TL kasada kalsın mantığında hareket ettiğimi düşünüyorsan zaten hiç tanımadığını düşünüyorum beni.

Kaldı ki oraya gelecek paralar zorunlu olmadığı için, istersem hiç ürün almam. Direkt kazanç olarak şirketin kasasına kalır.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
912

katılmıyorum şahsen türkiyede markadan gelen ürünü ne kadar gömebilirsin ki adam bu sefer hem para veriyoruz hem bizi gömüyorsunder bir daha uğramaz semtine o yüzden yurtdışındaki youtube gelirleri fazla ve kanallar markalara bağlı kalmadan ürün inceleyip istediğini söyleyebiliyor türkiyede böyle bir şey yok.

bu kararın desteklenmesi lazım güvenilir her kanalda. o yüzden kuruş lira hesabı yapmanız yanlış isteseler hiç konu açmazlar gelen para cebe kalır ekstra gelir olur mis gibi. çok fazla detay düşünüyorsunuz ama hocada o zaman pahalı ürün alınca gelen bağış karşılamazsa ne olacak?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Şöyle İbrahim;

Bu içerik konusu kimse tarafından zorunlu kılınan bir şey değil. Dediğim gibi orada her türlü bir para zaten gelecektir. O zaman şöyle mi demeliyim? Ürün için bağış atanlar 500 TL atmış, ama destek olmak için atanlar 7500 TL atmış.

Ee siz şimdi 500 TL attınız ama ben gittim 5.000 TL monitör alıp videosunu çektim ve bunu ürün incelemesi için bağış yapan birisine hediye ettim. Bende kalkıp "kardeşim siz ama 500 TL verdiniz, enayi miyim bende 5.000 TL'lik ürünü hediye ettim. Geri kalan 4.500 TL zararım ne olacak?" :)

Bu mantıkta zaten iş yapılmaz. Bağış adı üstünde zorunlu olmayan, insanların destek olmak amaçlı verdiği bir paradır. Forumda da, YouTube'da da x ürün hesaplaması yapıp 100 TL ürün alayım, 4900 TL kasada kalsın mantığında hareket ettiğimi düşünüyorsan zaten hiç tanımadığını düşünüyorum beni.

Kaldı ki oraya gelecek paralar zorunlu olmadığı için, istersem hiç ürün almam. Direkt kazanç olarak şirketin kasasına kalır.
İşte demek istediğim de o zaten. Bu parayı orada şu kadar bu ürün şu kadar şu ürün için atılmış diye ayıramazsınız. Farkındaysanız şimdiye kadar ürün incelendikten sonra hediye edilmesi hakkında tek bir cümle bile kurmadım çünkü böyle bir zorunluluğunuz yok. Hediye edilmesi sizin tercihiniz. 1000 TL toplanıp 5000 TL lik ürün tanıtırsanız ve bunu hediye ettikten sonra 4000 TL zarardayım diye düşünürseniz zaten bu işe hiç girmeyin. Çünkü iki ucu b.klu değnek.

Sadece böyle düşünen tek ben bile olsam kafanızda bir soru işareti olması gerekir. Beni böyle düşündüren ne olabilir diye. Babamın oğlu değilsiniz. Öyle bile olsa fikrim değişmez.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri