FORUMA Özel ASUS RTX 3050 8GB ekran kartı 4489TL Olacak! (SINIRLI STOK)

ocoskun0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: FORUMA Özel ASUS RTX 3050 8GB ekran kartı 4489TL Olacak! (SINIRLI STOK)

Sepete ekleyip ürün alamamak da gerçekten hüzünlü. birde sepete eklediysen o ürün senindir arkadaş çoğu yerde bu sistemi kullanıyorlar. sepete eklediğin ürünü başkasına satamıyorlar. öyle olması gerekiyor. utanç verici

sercilong

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
78
RE: Cvp: FORUMA Özel ASUS RTX 3050 8GB ekran kartı 4489TL Olacak! (SINIRLI STOK)

OceanLaB' Alıntı:
vonaleee' Alıntı:
ya anlamıyorum çok mu zor bi sistem geliştirmek...

acun gibi insanları yarıştırmak çok mu hoşunuza gidiyor?

bi form hazırlansa almak isteyen kaydolsa çekiliş yapılsa stok 5 tane ise 5 kişiye inidirm kodu dağıtılsa...

fiyatı siteye 15000tl yazılsa  kuponda 10 000 tl indirim sağlasa rahat rahat alsa kazanan kişi...zor mu?

Hocam benim bu durumdan ne aldığım ne verdiğim bir şey var. Firma gelip böyle bir fiyattan satacağız size özel yapmamızı ister misiniz diyor bende bu durumu sizlerle paylaşıyorum. Ekran kartı stoklarının az olması bizim suçumuz değil ki. Alanlar dua ediyor, alamayanlar küfür. Böyle bir durumda çekilişi nasıl yapayım?

Yaptım diyelim ona da diyecekler ki "akrabalarına verdiler kesin" :) o yüzden son kullanıcıyı bu durumlarda memnun etmek çok zor. Ekran kartı stokları 700 - 1000 adet olsa herkes zaten alacak. Az geliyor abi yok yani.

Hocam stok kaç adetti? Neden belirtmiyorsun? 5-10 neydi cidden herkesin merak ettiği şey bu.

batuhanngumus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

sepete eklediğim ürün mantıken benimdir, birçok sitede bu yöntem kullanılıyor. Sepete eklediğim ürünü alamamak kadar saçma bir şey yok.!

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314

ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN YAZIYORUM;

Bir sonraki durumda kupon kodu veya ufak bir "üye belirleme" yapıp kazanan kişilere vermeyi planlıyoruz. Şu durumda insanları memnun etmek o kadar zor ki. İmkânsız fiyata satıldı ekran kartı. 45 dakikada 8796 kişi ziyaret etti konuyu ve kayıt oldu. 100 de olsa, 200 de olsa stok bitecek zaten.

Ekran kartı kıtlığı yaşadığımı şu dönemlerde böyle fırsatları paylaşıyorum. Daha önceden foruma özel neredeyse bedava ürün alan çok oldu. Olmaya da devam edecek. Alan dua ediyor, alamayan küfür. Anlamadım bu işi :)

batuhanngumus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: FORUMA Özel ASUS RTX 3050 8GB ekran kartı 4489TL Olacak! (SINIRLI STOK)

sercilong' Alıntı:
OceanLaB' Alıntı:
Hocam benim bu durumdan ne aldığım ne verdiğim bir şey var. Firma gelip böyle bir fiyattan satacağız size özel yapmamızı ister misiniz diyor bende bu durumu sizlerle paylaşıyorum. Ekran kartı stoklarının az olması bizim suçumuz değil ki. Alanlar dua ediyor, alamayanlar küfür. Böyle bir durumda çekilişi nasıl yapayım?

Yaptım diyelim ona da diyecekler ki "akrabalarına verdiler kesin" :) o yüzden son kullanıcıyı bu durumlarda memnun etmek çok zor. Ekran kartı stokları 700 - 1000 adet olsa herkes zaten alacak. Az geliyor abi yok yani.

Hocam stok kaç adetti? Neden belirtmiyorsun? 5-10 neydi cidden herkesin merak ettiği şey bu.

2 tane ya var ya yoktu

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314

ocoskun0' Alıntı:
Sepete ekleyip ürün alamamak da gerçekten hüzünlü. birde sepete eklediysen o ürün senindir arkadaş çoğu yerde bu sistemi kullanıyorlar. sepete eklediğin ürünü başkasına satamıyorlar. öyle olması gerekiyor. utanç verici

Bunu sanırım yapmak istemiyor pek çok site. Zira mesela sistem yapılıyor stok adedi 100 diyelim. Adam sepete ekliyor ürünü ve 3-5 saat satın almıyor. Sepette ürün bekleyince, firma satış yapamıyor. İnsanlar da sepette ürün beklediği için yine "hemen bitti" mantığına geliyor.

O yüzden sanırım bu şekilde bir durum söz konusu. Satışı ben yapmadığım için, e-ticaret yöneticiliği çok yaptım. Oradan acı ve tatlı deneyimlerim olmuştu.

alperkaya.m

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aga ben bilgisayaricyim fakirim sizler gibi tamir hizmetiyle para kazaniyorum 40 yılın başı hadi lan bizde kendimize cihaz yapalim dedik haberini aldimda geldim buraya yeni üyeyim şimdi ürün bitti mi? benim bu meslekten biri olarak basit bi sorum var ürün bittiyse sepete nasil ekleyebildim? spete ekleme yani ekleyen kişinin ürüne sahip olması durumu her sitede var ne oldu şimdi ? ğürün bittimi beklemeye devam edelimmi napalim?

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314

_HKN_' Alıntı:
OceanLaB' Alıntı:

Gaming gen bunu instagrama story olarak atıyorsa size özel olan ne orasını anlayamadım sizi kandırıyorlar o zaman sizde sadece üyelere özel diye bizi kandırıyorsunuz.

Ben kendim konuştum firmayla. Saati ve zamanı biz belirledik. O açılan linki de özel olarak bana verdiler. Kendi instagram sayfaları için ayrı bir stok koymuş olabilirler bilmiyorum. Ancak benimle konuşulan ve verilen bilgi bu şekilde.

Kadirhawk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ödeme sayfanına geçip ödeme yap dediğimde stok yok dedi bir arkadaşında ürününü iptal etmişler saçmalış kredi kartımda limit açtım açmazdım bilseydim

xrockets

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Bu fırsatları haber verdiği için herkese teşekkür ederim. Tarafların art niyetli olduğunu düşünmüyorum ama var olan sistemi daha iyi hale getirmek için yapılabilecek şeyler var. Eskiden biz çocukken yada lisedeyken internet kafeler popülerdi evimizde bilgisayar olsa da oyun oynamak için oralara giderdik. Neyse oralar çok dolu olurdu bizde gidince ismimizi yazdırır sıraya girerdik. Boşalan bilgisayarlara sırayla otururduk. Benzeri bir sistemi satış yapan sitelerin hayata geçirmesi zor değil. Forum üzerinden indirimler duyurulur sonrasında fiyat aşağı yukarı belli olunca almak isteyenler sıraya girer. Adları alınır ve ürün çıktığında bu arkadaşların yararlanabileceği bir unique key verilir o key ile ürünü sepete ekleyip alabilirler. Keyler sadece 5 dakika aktif olur. Böylece hem forum üyeleri almış olur hem de sen almıştın ben alamamıştım olayı olmaz. Sırası gelen hakkını kullanmazsa kalan stoklar sırayla diğerleri arasında pay edilir. Geçtiğimiz pandemi döneminde bayiler sıfır araçları kapora verip isim yazdırarak satıyordu. Belki kapora sistemi de olur. Yani bu key için ürünün fiyatının bir kısmını o site üzerinden satın alırız.(Hediye çeki gibi ama bir nevi kapora) sonra sıramız gelince o keyin tutarıda ana tutardan düşülüp alışveriş tamamlanabilir. Madem stok sıkıntısı var ve almak isteyen insanlar var bunları kendi aralarında savaştırmak yerine sıraya koysak daha doğru olur. İnsanlar kendi aralarında savaşınca da strese giriyorlar ve sonrasında sağa sola saldırıyorlar. Bu öfkenin de direk olarak şahıslara değil aslında sisteme olduğunu anlamak gerek. Günümüzde Türkiye de yaşamak gerçekten çok zor. Herkes stresli, öfke dolu, paranoyak.

MrTruckers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Kadirhawk' Alıntı:
Ödeme sayfanına geçip ödeme yap dediğimde stok yok dedi bir arkadaşında ürününü iptal etmişler saçmalış kredi kartımda limit açtım açmazdım bilseydim

aynı şeyi yaşamışız. kim aldı ne ara aldı belli değil. hocalara lafım yok lakin bana kalırsa satış siteleri trafik çekti ve nabız yokladı bence. bundan sonra da bu fiyata bulmak imkansız. çünkü talebi gördü siteler

OnurZtrk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Sen sistemini doğru düzgün yapma sepete ekleyelim ödeme yaptırmasın. Stokta var görünüyor ama ödeme yapılmıyor. Millet tepki verince hemen banla dimi nasıl olsa 2000 küsür üye yaptın 1 saatte. Bidahakine doğru düzgün sitelerle çalışırsanız bu forum işler ama yönetim şekliniz kötü 1 2 sene sürmez bu forumun da ömrü. Kötü birşey söylemeden sadece yapamadığınız işi kabullenin diye insanlar yazıyorsa buraya gidip banlamayın örgürce ifade etsinler. Zaten foruma özel deyip üye kazanmak için instagramda paylaşmanız saçma.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Ben alamadım , nasip olmadı eğer alabilen varsa hayırlı olsun . Çok güzel mini projem de vardı kartla , nasip değilmiş.

OnurZtrk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Bunuda banlarlar şimdi hiç yakışmadı

ocoskun0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

dakikalık zamanlar ile bunların önüne çok rahatça geçilebiliyor. aslına baktığımız zaman teknolojiyi göz önünde bulundurarak bence herşey çok basit. burda önemli olan bence talep çok olduğu için firmanın elindeki ürünleri çok rahat satabiliyor olması. almak isteyip alamayanları mağdur. ki sizede sonuna kadar saygım var. sizde yardımcı oluyorsunuz ama daha sağlam siteler ile iş birliği yaparsanız daha çok hoşuımuza gidecek gibi duruyor. bunun gibi siteler böyle yaparak sadece ürün satışı yapmaktan başka hiç bir işe yaramıyor. yani müşteri memnuniyeti denen bir şey yok.
OceanLaB' Alıntı:
ocoskun0' Alıntı:

Bunu sanırım yapmak istemiyor pek çok site. Zira mesela sistem yapılıyor stok adedi 100 diyelim. Adam sepete ekliyor ürünü ve 3-5 saat satın almıyor. Sepette ürün bekleyince, firma satış yapamıyor. İnsanlar da sepette ürün beklediği için yine "hemen bitti" mantığına geliyor.

O yüzden sanırım bu şekilde bir durum söz konusu. Satışı ben yapmadığım için, e-ticaret yöneticiliği çok yaptım. Oradan acı ve tatlı deneyimlerim olmuştu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Sadece küfür ve hakaret edenler banlanmıştır sitede. Haksız yere insanları banlamıyoruz. Eğer cümlelerinize ve hitap şeklinize özen gösterirseniz forumun kullanıcılara bir art niyeti bulunmuyor. Bunlar dışında bu konu özelindeki görüşlerinizi belirtin tabi ama saygı çerçevesinde.

ozanalaca1907

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

hayatımda gordugum en sacma sapan hizmet yapmasaydınız daha iyi hic dusunmüyor musunuz buna kac kişi katılacak diye ?? insanları soktugunuz durumlarda cabası gercekten üzücü. mükemmel hizmet...

alperkaya.m

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

OnurZtrk' Alıntı:
Sen sistemini doğru düzgün yapma sepete ekleyelim ödeme yaptırmasın. Stokta var görünüyor ama ödeme yapılmıyor. Millet tepki verince hemen banla dimi nasıl olsa 2000 küsür üye yaptın 1 saatte. Bidahakine doğru düzgün sitelerle çalışırsanız bu forum işler ama yönetim şekliniz kötü 1 2 sene sürmez bu forumun da ömrü. Kötü birşey söylemeden sadece yapamadığınız işi kabullenin diye insanlar yazıyorsa buraya gidip banlamayın örgürce ifade etsinler. Zaten foruma özel deyip üye kazanmak için instagramda paylaşmanız saçma.

bu arkadaşımız banlanırsa kimse saygıdan , adaletten özgürlük demokrasi gibi kavramlardan bahsetmesinler , adam hislerimin tercümanı olmuş basit dürüst bi açıklama herkesin hakkı bu forumla alakam yok haber üzerine geldim bir vesiledir tanıştık ama doğru dürüst açıklamalar olursa bu vesilenin devamı gelir fakat banlamak konuyu karartmak direk insanın aklına kötü şeyler getiriyor kusura bakmayın ben esnafım görüşüm bu yönde hem internet özgür bir platform adam küfür etmeden hakaret etmeden düşüncesini ve sorununu dile getirmiş bu seviyede tartışmaktan öte hiçbişey düşmez kimseye.

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314

OnurZtrk' Alıntı:

Forumda herkes "seviyeli şekilde" yorum yazmakta özgür. Ancak küfür, hakaret veya aşağılayıcı şekilde davranışlar zaten forum kuralları gereği banlanıyor. Tepki verme ile durumun ne alakası var ki? Satışı biz yapmıyoruz. Piyasadaki pek çok firma ile zaten iş birliğimiz var. Bu Foruma özel durumu ilk kez yapmıyoruz ve daha önceden neredeyse "bedavaya" bir sürü kişi faydalandı.

Mesela;

https://forum.pchocasi.com.tr/konu-...ing-h3-gun-metal-7-1-299tl-inecek-olmasi.html

https://forum.pchocasi.com.tr/konu-...n-pch-forum-a-ozel-2-xxxtl-inecek-olmasi.html

https://forum.pchocasi.com.tr/konu-logitech-g703-lightspeed-ve-g403-pch-ozel-indirim.html

Sıcak fırsatlar başlığından görebilirsiniz.

Buradaki mevzu 45 dakikada 10 binden fazla kişinin girip ürünü talep etmesi. Hangi stoğu yetiştirebiliriz ki? Ayrıca satışı ben yapmıyorum. Benim alıp verdiğim veya cebime giren de bir şey yok.

Firma "böyle bir fırsat var duyurmak ister misiniz?" dedi bende faydalansın insanlar diye foruma yönlendirdim. Yapılan doğru eleştirileri her zaman saygı ile cevaplıyoruz. Ancak sen şöylesin, siz böylesiniz, dolandırdınız, bilmem ne gibi yorumları yapanlara da saygı gösterilmesini kimse beklememeli.

Alanlar dua ediyor, alamayanlar küfür. Biz nasıl bir yöntem izleyelim?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri