UDS.DangerousObject.Multi.Generic' Virüs nasıl kurtuluruz ?

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Herkese selamlar olayı uzun uzun açıkça anlatmak istiyorum ki sorunum anlaşılsın. Dün fifa 09 indirmek istedim nostalji olsun diye ve indirdiğim RAR dosyasında bir program vardı controldefender.A,controldefender.D yani bunlar windows uyarı mesajındaki isimleri her neyse ben bu programların güvenilir oldugunu varsaydım çünkü pek çok forumda güvenilir deniliyordu ve sanırsam rar dosyası birazcık eski oldugu için içindeki bu programlar da eskiydi v1.5 sürümüydü ve sanırsam defender'a söz geçiremedi ama elbette virüs uyarısı bana ulaştı ben çok tınlamadım izin verip geçtim ama programdan kapat diyince defender kapanmıyordu ben de en sonunda vazgeçip her şeyi sildim. ama sanırsam dünyanın en boş yedekleme sistemi olan onedrive bunu geri yükledi ve virüs orada başladı UDS.DangerousObject.Multi.Generic'diye tanımladı kaspersky bir de Trojan.Win32.Agent.xahifk silinmesi imkansız yazıyordu programda sanırsam birisi "bad rabbit" fidye yazılımı ve kurtulma şansım çok yok bana vereceğiniz tavsiye var mı?

Not: Dün bulaştı ve bilgisiyarım hala sağlıklı çalışıyor.

KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Format öneririm. PC de sorun olmayabilir ama belki bilgilerinizi çalabilir , belli olmaz.
Düz usb format dimi ayarlar kısmından yaparsam sağlıklı olmaz. Ama maalesef USB'im yok.

Ha şunu da ekliyeyim bu arkadaşı ben Temp klasörü dahil her yerden sildim ama virüs kısayolu onedrive gözüküyor:D?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Onedrive yedeklediği için olabilir belki. Ayarlardan sıfırlarsanız USB li format kadar sağlıklı olmaz diye biliyorum.

KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
az önce çağdaş hocam da kaspersky ile taratın yazmış buyrun efendim ben burada arşivi sil yaptım ama doğru mu yaptım emin değilim. 1673780718711.png

KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
esed ile taratınca da belirli bir kısımdan sonra duruyor ayrıntıda da bu mesaj var.
c:\windows\system32\windowspowershell\v1.0\powershell.exe - açılamıyor [4]

Eğer önceden bir kurtarma noktası oluşturduysanız o noktaya geri dönebilir misini ?
sanrısam yok
1673781011555.png

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Eğer USB yoksa da arkadaşlarınızdan vs. alabileceğiniz en az 8GB USB yeterli olacaktır.
Yada Windows Arama kısmına Bu bilgisayarı sıfırla diyerek Her şeyi kaldır diyebilirsiniz bir deneyin genellikle temiz kurulum öneriyoruz ama elinizde hali hazırda usb yoksa bunu deneyebilirsiniz.

KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
cidden hitmanpro,malwarebytes,mcaffe,eseT,kaspersky hiç birisi bir çare bulamadı :(

Eğer USB yoksa da arkadaşlarınızdan vs. alabileceğiniz en az 8GB USB yeterli olacaktır.
Yada Windows Arama kısmına Bu bilgisayarı sıfırla diyerek Her şeyi kaldır diyebilirsiniz bir deneyin genellikle temiz kurulum öneriyoruz ama elinizde hali hazırda usb yoksa bunu deneyebilirsiniz.
o şekil yapmayı düşünüyorum ama kalıtsal bir hasar bırakıldıysa kayıt defterine falan kaspersky o yüzden de silemiyor olabilir. ondan korkuyorum

Ve dün 3'e kadar uğraştım en sonunda uyuyakaldım bilgisiyarı açtıgımda gayet temiz çalıştı beklediğimin aksine, internette "bad rabbit" denildiğini gördüm kaspersky sitesinde yeniden başlatmayın yazıyordu kısacası bir fidye yazılım sisteme de girdi ama hiç birşey yapmadı görünürde tabii kayıt defteri falan bahsetmiyorum görev yöneticinsde program dosyalarında bir problem yok gibi.

bu arkadaşın kayıt defterinde ne gibi izler bıraktıgını bilen var ise inceleyebilirim.

Son düzenleme:
KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Yardım edebilecek birisi yok mu cidden :((?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Yardım edebilecek birisi yok mu cidden :((?
Kayıt defterinde kontrol etmek yerine bilgisayarda önemli dosyalarınız yoksa usb format daha güvenli. Önemli dosyalarınız varsa da online sadece dosya dosya seçerek aktarın.

KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Kayıt defterinde kontrol etmek yerine bilgisayarda önemli dosyalarınız yoksa usb format daha güvenli. Önemli dosyalarınız varsa da online sadece dosya dosya seçerek aktarın.
2 gb alan veriyor free sürümde ve bu çok az. varsa bildiğiniz bir program söylerseniz sevinirim.

ha bu arada bilgisiyarı şimdi kapatsam başka zaman açtığımda sağlam çıkar mı? dün kapattım bugun açtım bir sorun yaşamadım ama.

bu eset denilen arkadaş da kafayı yedi 1 bucuk saatdir 1725 dosya taradı sadece

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
2 gb alan veriyor free sürümde ve bu çok az. varsa bildiğiniz bir program söylerseniz sevinirim.

ha bu arada bilgisiyarı şimdi kapatsam başka zaman açtığımda sağlam çıkar mı? dün kapattım bugun açtım bir sorun yaşamadım ama.
Üniversite öğrenciyseniz Windows sitesinde okul maili ile üye olursanız ekstra alan veriyor öğrencilik boyunca. Virüs konusunda garanti veremem ve riske girmek yerine formatlamayı tercih ederim.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Herkese selamlar olayı uzun uzun açıkça anlatmak istiyorum ki sorunum anlaşılsın. Dün fifa 09 indirmek istedim nostalji olsun diye ve indirdiğim RAR dosyasında bir program vardı controldefender.A,controldefender.D yani bunlar windows uyarı mesajındaki isimleri her neyse ben bu programların güvenilir oldugunu varsaydım çünkü pek çok forumda güvenilir deniliyordu ve sanırsam rar dosyası birazcık eski oldugu için içindeki bu programlar da eskiydi v1.5 sürümüydü ve sanırsam defender'a söz geçiremedi ama elbette virüs uyarısı bana ulaştı ben çok tınlamadım izin verip geçtim ama programdan kapat diyince defender kapanmıyordu ben de en sonunda vazgeçip her şeyi sildim. ama sanırsam dünyanın en boş yedekleme sistemi olan onedrive bunu geri yükledi ve virüs orada başladı UDS.DangerousObject.Multi.Generic'diye tanımladı kaspersky bir de Trojan.Win32.Agent.xahifk silinmesi imkansız yazıyordu programda sanırsam birisi "bad rabbit" fidye yazılımı ve kurtulma şansım çok yok bana vereceğiniz tavsiye var mı?

Not: Dün bulaştı ve bilgisiyarım hala sağlıklı çalışıyor.
hocam güvenli moddayken taramları yapın

KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Üniversite öğrenciyseniz Windows sitesinde okul maili ile üye olursanız ekstra alan veriyor öğrencilik boyunca. Virüs konusunda garanti veremem ve riske girmek yerine formatlamayı tercih ederim.
üniversite öğrencisi değilim.

hocam güvenli moddayken taramları yapın
hızlanır mı? çünkü gerçekten dışarıda acil bir işim var ama sakata da bırakmak istemiyorum.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam evde boş bir flash varsa ona provess explorerr indirin flasa virüslu pcnin internetini kesin explorerda böle nasıl desem lavanta renginde olanlar virüs oluyodu onları virüs totalden taratabilirsiniz yada dosyanın adını google yazıp virüsmü değilmi öğrenmiş olursunuz ordan dosyanın adını öğrendikten sonra doysa konumunu aç diyip virüs programlarıyla taratın

hızlanır mı? çünkü gerçekten dışarıda acil bir işim var ama sakata da bırakmak istemiyorum.
hızlanma değil silinmeyen veya bazı bulunmayan virüsler o moddayken bulunabiliyo

KS

TUK000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
dropbox denilen arkadaşta denedim 2 gb'ı bile zar zor upload ediyor ki upload hızım gayet iyi. sanırsam buna akşam devam edeceğim inşallah akşam bir sorun olmazssa buluşalım.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

Virüsü silebilirseniz performans artışı yaşamanız muhtemeldir.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam dediklerimi yaptıktan sonra güvenli moda alın int bağlantısını kesin öle yapın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri